Bircan göreve geri döndü

Adnan Menderes Üniversitesi eski Rektörü Cavit Bircan, sosyal medyadan paylaştığı mesajında göreve geri döndüğünü açıkladı.

25 Mayıs 2019 - 12:56 0
reklam

İnan Gül/Manşet Aydın-EFELER Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, Eski Rektör Prof. Dr. Cavit Bircan ve aynı üniversitede görevli eşini “FETÖ ile iltisaklı olabilme ihtimaline” karşı 3 ay süreyle görevden uzaklaştırmıştı.

6 Mayıs 2019’da görevden uzaklaştırılan ve o tarihten itibaren sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulunan Bircan, “Hakkımda açılan bir soruşturma yok” ifadelerini kullanmıştı.

Önceki gün Yükseköğretim Kurumu Başkanlığı tarafından gönderilen yazı ile Bircan göreve iade edildi. YÖK’ten gönderilen yazıda, “24.05.2019 tarihi itibariyle görevden uzaklaştırma kararı son bulmuştur” denildi.

İFTİRALAR BOŞTA KALDI
Göreve iade yazısının eline ulaşmasının ardından kısa bir açıklama yapan Bircan, “İlk günden itibaren bu suçlamaların tamamının iftira olduğunu söylemiştim. Bu mübarek ayda bir yandan hastamla bir yandan bu iftiralarla mücadele ettim. Bizim alnımız ak çok şükür. FETÖ’ye karşı verdiğim mücadelenin ardından ölüm tehditleri başta olmak üzere birçok tehdit aldım. Bugün geldiğimiz şu noktada bana bu iftirayı atanların boşa kürek çektiğini görmüş olduk. İftira atanlar ve bunu kamuoyuna yanlış lanse edenler hakkında hukuki sürecimiz devam ediyor” dedi.

Öte yandan Bircan geri dönüşünü sosyal medya hesabından şu sözlerle paylaştı “Nihayet göreve dönüşüm gerçekleşti. Başta YÖK Başkanımız Prof. Dr. @yekta_sarac olmak üzere, bu süreçte desteklerini esirgemeyen tüm dostlara teşekkürler.‬”

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-