Çaya kahveye isyan!

Çay ve kahvedeki fahiş fiyat artışlarının vatandaşların alım gücünü büyük ölçüde etkilediğine dikkat çeken Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık: “Ekmeğin 1 lira olduğu memleketimizde çay ve kahvedeki bu fiyatlar kabul edilemez.”

07 Ocak 2019 - 14:36 3
reklam

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, ilçedeki çay ve kahve fiyatlarındaki artışa isyan etti. Alıcık, “İnsanların en temel besini olan ekmek 1 TL iken çayın 1,50 kahvenin 2,50 olması uygun değildir” dedi.

Ülkenin içinde bulunduğu sosyoekonomik durum göz önüne alındığında ilçedeki çay ve kahve fiyatlarındaki söz konusu artışı doğru bulmadıklarını ifade eden Alıcık, Kaymakamlık ve Nazilli Kahveciler Odası Başkanlığı’na yazı göndererek itirazda bulunduklarını belirtti.

Hem esnafın hem vatandaşımızın mağdur olmaması için elinden geleni yapacağını söyleyen Alıcık; “Aydın Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği tarafından kabul edilen fiyatlarla ilgili 15 günlük bir itiraz süremiz vardı. Biz de hem Nazilli Kahveciler Odası’na hem de Kaymakamlığımıza itiraz yazılarımızı ilettik. Kaymakamlığımız tarafından kurulan bir komisyonla makul, kabul edilebilir bir fiyatın belirleneceğine inanıyorum” dedi.

Fahiş fiyat artışlarının vatandaşların alım gücünü büyük ölçüde etkilediğine dikkat çeken Başkan Alıcık, “Ekmeğin 1 lira olduğu Nazillimiz’de çayın 2 buçuk lira olması kabul edilemez. 4 kişilik bir aile çay bahçesine oturup 2 çay içse 20 lira hesap ödeyecek. Bizim görevimiz insanımızı mağdur etmeden daha yaşanılabilir bir kent oluşturmak” diye konuştu. (İHA)

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

atila

HER SENE BELEDİYE DÜKKAN KİRALARINI NİYE ARTTIRIYOR O ZAMAN İNSANLAR ÖDEME DE ZORLUK ÇEKİYORLAR İÇRAYA VERİYOR BELEDİYE EMLAK VERGİ ARTIYOR KATI ATIK BEDELİ ARTI İNSAAT RUHSAT HARÇLARI NİYE ARTIYOR AYLIKLARI NİYE ARTIYOR BELEDİYE BAŞKANLIGI NI BIRAKSIN DA CAY OCAGI AÇSIN ÇAYIDA 50 KURUŞTAN VERSİ KAHVE 1 TL HADİ BAKALIM İLK MÜSTERİSİ BEN OLACAGIM BASKANIMIN ELİNDEN ZEHİR OLSA İÇERİM

Uğur

Parkları 30 yıldır aynı kişilerden başka çalıştıracak başka işletmeci yokmu bu memlekette

esnaf

baskan birak cayi corbayi memeleketteki işsiz gücsüz gezen genclere iş sahasi uret yaptiginiz elle tutullur hic bisey yok KAC TANE IS SAHASI YAPTINIZ KAC OGRENCIYE BURS VERIYOSUNUZ NE YOL YAPIYOSUNUZ NE HİZMET EDIYOSUNUZ TEK YAPTIGINIZ CEMIYET GEZMEK BASKAN YAPILAN HERSEYI ESAT ERGULER YAPMISTIR NAZILLIYE

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-