Çerçioğlu AYBA’nın ayıbını örtüyor!

Aydın BŞB’nin Nazilli otogarında bankta yatan adamı sahiplenmesinin arkasından yine ‘Çerçioğlu şov’ çıktı. Zaten söz konusu şahsa yardımda bulunulduğunu belirten Haluk Alıcık, “Çerçioğlu AYBA’nın ayıbını kapatmak için bu işlere giriyor. Aydın’da bir çok evsiz vatandaş var niye onlara sahip çıkmıyorlar” dedi.

03 Ocak 2019 - 15:59 0
reklam

Mustafa Çelik / Manşet Aydın-NAZİLLİ- Nazilli’de 3 aydır otogarda yattığı iddia edilen Ramazan Bilgin isimli vatandaşın dün Aydın Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri tarafından Efeler’deki Sevgi Evleri’ne yerleştirilmesi olayının arkasından yine ‘Çerçioğlu şov’ çıktı.

ZATEN YARDIM VAR
Olayın gerçek yüzü otogar çevresindeki esnafların ve Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın açıklamalarının ardından anlaşıldı. Aydın BŞB ekiplerinin sevgi evine yerleştirdiği Ramazan Bilgin’e Nazilli Kaymakamlığı ve Nazilli Belediyesi’nin maddi yardımda bulunduğu öğrenildi. Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Bilgin’i bir otele yerleştirerek aceze yardımı yaptığını ifade etti.

“AYBA’NIN AYIBINI ÖRTÜYORLAR”
Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin bu tür şovlarla ruhsatsızlık nedeniyle kapatılan AYBA’nın ayıbını örtmeye çalıştığını belirten Haluk Alıcık, “Ben bu vatandaşımızı otele yerleştirdim. Bunun yanında aceze yardımı da yapıyordum. Büyükşehir Belediyesi AYBA’nın ayıbını kapatmak için bu işlere giriyor. Aydın’da bir çok evsiz vatandaş var niye onlara sahip çıkmıyorlar” dedi.

“SİYASİ ŞOVA DÖNÜŞTÜRÜLMEMELİ”
Otogar çevresindeki esnaf da Ramazan Bilgin’in Nazilli Belediyesi ve Kaymakamlık tarafından kendisine yapılan maddi yardımları alkol almak için kullandığını iddia etti.

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin seçim öncesi prim yapmak istediğini söyleyen taksici Hakan Doğan, “Yardıma muhtaç biri olduğunu biliyoruz. Ancak bize kaymakamlıktan ve Nazilli Belediyesi’nden maddi yardım aldığını söyledi. Yardımların nereye gittiği belli değil. Yardımcı olunması gerekir ancak bu iş siyasi şova dönüştürülmemeli” dedi.

“ÇERÇİOĞLU MAĞDUR EDEBİYATI YAPIYOR”
Aydın Büyükşehir Belediyesi Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun seçimler öncesi Bilgin üzerinden mağdur edebiyatı yaptığını belirten taksici Necdet Turan, “Ramazan Bilgin’in durumuna üzülüyorduk ama Büyükşehir bu adama kaç gün bakacak. Başka şehirlerde belediyeler evsizlere sahip çıkıyor. Aydın’da hangi evsize sahip çıkılıyor. Vatandaş üzerinden siyaset yapıyorlar. Seçimler olmasa bu adama kimse sahip çıkmazdı. Her gün buraya aç susuz bir çok insan geliyor. Çerçioğlu mağdur edebiyatı yapıyor” diye konuştu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-