Çerçioğlu reklamcılık

Özlem Çerçioğlu’nun dağıttırdığı bez çantalarda vatandaşın en çok dikkatini çeken, üzerine basılmış logoda BÜYÜKŞEHİR kelimesinin T.C. ve AYDIN kelimelerinden büyük yazılmış olmasıydı. Bir çok vatandaş ‘büyükşehir’in T.C. ve Aydın’dan ‘büyük’ yazılmasına tepki gösterdi.

04 Ocak 2019 - 15:26 3
reklam

Özlem Çerçioğlu, Başkanı olduğu Büyükşehir Belediyesi’nin her bir ilçede neye ne kadar para harcadığını reklam panolarına astırdığı afişlerle anlatmıştı. Aydın halkı, kendi astırdığı afişlerden Çerçioğlu’nun Aydın’a bu yıl toplam 1 milyar liralık yatırım yaptığını öğrenmiş, Büyükşehirin 2017 bütçesinin 5 milyar lira olduğunu hatırlayanlar da Çerçioğlu’nun geri kalan 4 milyar lirayı nerelere harcadığını sormuştu. Bu sorunun cevabını arayanlar yanıtını reklamlarda buldu.

PARALAR NEREDE?
Köşelerden haklı olarak “2018 yılı bütçesi 1 milyar 270 milyon lira olan Aydın Büyükşehir Belediyesini yöneten Çerçioğlu, bu bütçeye denk gözle görülür bir yatırım yapamadı. Efeler’e şu kadar, Nazilli’ye bu kadar, Kuşadası’na bilmem ne kadar yatırım yaptık masalına kimse inanmıyor. Zira halk 4 yılda 5 milyar liralık bütçenin nereye harcandığını bilmiyor” eleştirileri yazıldı. Vatandaşlarca “Paralar nerede” diye soruldu.

YANIT YOK REKLAM ÇOK
Özlem Çerçioğlu bu sorulara ve eleştirilere bir yanıt veremedi ama her fırsatı reklama çevirmeyi bildi. Yanıt yok ama reklam çoktu. Billboardlardan, Zeyrek’lerin, Arman’ların vitrinine kadar her yerde boy gösterdi. Pazarları da ihmal etmedi. Hükümetin, tüm ülkenin ve insanlığın daha sağlıklı bir geleceği için attığı dev “poşet” adımı da “Çerçioğlu Reklamcılık” tan payını aldı.

POŞET REKLAMCILIK
Vatandaşların alışverişlerinde kullanması için, artık ücretli olan tek kullanımlık plastik poşetler yerine uzun süre kullanılabilecek alışveriş çantası dağıtmaya başladı. Alışverişlerinde plastik “poşet” satın almayan vatandaşlar, marketlerin önünde yapılan dağıtımlarda ellerindeki ürünleri çantalara koyarak hemen kullanmaya başladı.

AYBA SAVUNMASI, ÖZLEM CİLASI
Reklam da başladı. Alışveriş çantalarının aile ekonomisine katkı yapacağını söyleyen bazı vatandaşlar uygulama için Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na teşekkür etti. Ardından “ruhsatsızlığıyla” tescilli AYBA’dan bahsedildi. “Gayet güzel bir uygulama” diye araya cümleler sıkıştırıldı. Peşinden ‘reklamcı’ kokan ‘cilalı’ cümleler sıralandı. “Herkesin özlemi Özlem Hanım. Bence Özlem Hanım harika düşünmüş. Özlem Hanım’a çok teşekkür ederim”.

T.C’DEN BÜYÜK “BÜYÜKŞEHİR” TEPKİSİ
Bu alışılageldik reklam kokan cümleler dışında vatandaşın asıl dikkatini çekense bir “kelime” oldu. Özlem Çerçioğlu’nun dağıttırdığı bez çantalarda vatandaşın en çok dikkatini çeken, üzerine basılmış logoda BÜYÜKŞEHİR kelimesinin TC ve AYDIN kelimelerinden büyük yazılmış olmasıydı. Birçok vatandaş ‘büyükşehir’in TC ve Aydın’dan ‘büyük’ yazılmasına tepki gösterdi.
(HABER MERKEZİ)

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

KAAN

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH

ŞİMDİ DE BUNA MI TAKTINIZ ?

SİZDEN GAZETECİ DEĞİL OLSA OLSA , NEYSSSSSSEEEE !!!!! HAHAHAH

atila

YANİ BİR KUSUR MUHAKKAK BULUNUR TC İBARESİNİ KOMPLE KALDIRANLARA ÇIKIP HESAP SORAMAYANLAR BEDAFA TORBAYI LAF SÖZ EDERLER BEGENMEYEN ALMASIN 25 KURUŞA DEVAM ETSİNLER O ZAMAN

sıradan vatandaş

Sanki destekledikleriniz çalıştılar, Haluk Alıcık’ da sorar mısınız “paralar nerede..?” diye..

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-