CHP’DE AYDIN RAPORU MANİPÜLE Mİ EDİLDİ?

HEDEFTE TEZCAN VAR

04 Aralık 2018 - 23:10 0
reklam
reklam

HABER MERKEZİ CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar’ın da aralarında bulunduğu CHP Aydın raportör heyetine, Aydın Milletvekili Bülent Tezcan’ın müdahil olduğu ve sonuçları manipüle ettiği iddiaları Ankara’yı karıştırdı.

CHP ülke genelinde bir süredir belediye başkan adaylarını belirlemek için çalışmalar yürütüyor. Çalışmaların odağında ise, genel merkez tarafından her il için ayrı ayrı belirlenen raportör heyetlerinin çalışmaları bulunuyor. Aydın raportör heyetinde ise Denizli milletvekili Teoman Sancar da görevlendirilen isimler arasında. Ancak Aydın’a bağlı Didim ve Kuşadası’nda yapılan çalışmalarda manipülasyon iddiaları ortalığı karıştırdı.

İddiaya göre Aydın milletvekili ve Parti Meclisi üyesi Bülent Tezcan raportör vekillerin çalışmalarını manipüle ederek anketlerde adı dahi geçmeyen aday adaylarını raporda ön plana çıkartılmasını sağladı.

Raporların manipüle edildiği ise rapor sonuçlarının dışarı sızmasıyla ortaya çıktı. İddiaların ardından Ankara ve Aydın bir anda karıştı. Bülent Tezcan’ın raporları manipüle ettiği iddiasının Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na iletildiği öğrenildi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam