Deney ve proje sergisi

Aydın Fen Lisesi öğrencileri, ‘4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programları’ kapsamında düzenlenen etkinlikte hazırladıkları bilimsel proje ve deneyleri sergiledi

17 Nisan 2019 - 14:25 0
reklam

Kıymet Sarıyıldız/Manşet Aydın-EFELER- Aydın Fen Lisesi öğrencileri, derslerde edindikleri bilgilerle bilimsel projeler ve deneyler hazırladı. Toplamda 60 öğrencinin hazırladığı sergi büyük ilgi görürken, ‘4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programları’ kapsamında da desteğe layık bulundu. Fuar alanına getirilen zehirsiz yılan vatandaşlar tarafından ilgi gördü. Fuarın açılışına Efeler Kaymakamı Cemal Şahin, Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özmen, okul müdürleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

“ÖĞRENCİLERİMLE GURUR DUYUYORUM”
Aydın Fen Lisesi Şenol Arslan, “60 öğrencimizin danışman öğretmen gözetiminde hazırladığı 20 bilimsel araştırma proje ve 5 deney olmak üzere 25 etkinlik sergilendi. Geleceğin bilim insanı, Atatürk’ün hedef gösterdiği muasır medeniyet seviyesine bu ülkeyi çıkaracak öğrencilerin ilk basamağı bu okullardır. Bilimsel anlamda düşünebilen, merak ettiğini araştıran ve gelecekte bu ülkenin kalkınmasına hizmet edecek öğrencileri burada yetiştirmekten büyük onur ve gurur duyuyorum” dedi.

Deney ve proje sergisi

Manşet Aydın paylaştı: 17 Nisan 2019 Çarşamba

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-