El emeği ürünler sergide

Aydınlı kadınların ‘El Ele Elden Ele’ projesi ile el emekleriyle hazırladıkları ürünler için Efeler Vali Recep Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde satışa sunuldu

29 Kasım 2018 - 15:22 0
reklam
reklam

Kıymet Sarıyıldız/Manşet Aydın-EFELER Aydın Ticaret Borsası koordinatörlüğünde TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu ve Girişimci Kadınlar Derneği işbirliğinde yürütülen “El Ele Elden Ele” projesiyle kadınların yaptıkları el emeği ürünler satışa sunuldu. Efeler Vali Recep Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde açılan el emeği sergisi 3 gün boyunca açık olacak. Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Esen Türker, “Sergimizde, 17 kadınımızın eserleri yer alıyor. Planımıza göre bu son çarşımız. Çünkü Şubat ayında bir atölye açacağız. Bakanlıktan bunun için bir hibe aldık. Bu çarşı onun hazırlığı gibi olacak” dedi.
“SOSYAL AÇIDAN GÜÇLÜ HİSSEDİYORLAR”
Derneğin yaklaşık 44 üyesi olduğuna dikkat çeken AGİKAD Başkanı Emel Uşaklı Filiz, “Erkek egemen toplumda her şey erkekten bekleniyor. Biraz da bu algıyı yıkmak istiyoruz. Eve bir ekmek geliyorsa yarısını da kadın getirmeli, getirebilir. Buradaki arkadaşlarımızın birçoğu böyle faaliyetlerde yer aldıkça sosyal açıdan daha güçlü hissediyorlar. Bu konuda onları yüreklendiriyoruz. Üyelerimizin ağımızdan faydalanmalarını sağlıyoruz. Ayrıca portföyümüz var, üye olmayan fakat kayıtlı olan bize çok fazla danışan oluyor. O zaman bu portföylere bakıp cevap verebiliyoruz. Amacımız kadınların eve katkı yapmalarını sağlamak. Katılan herkese çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam