Engelliler meclis üyeliği istedi

Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Bayram Özen, siyasi partilerden 31 Mart yerel seçimlerinde meclis üyeliğine engelli bireylerin de seçilmesini istedi.

08 Ocak 2019 - 16:05 0
reklam

Kıymet Sarıyıldız/Manşet Aydın-EFELER Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Bayram Özen, yaklaşan yerel seçimler nedeniyle siyasi partilerden meclis üyeliğine engelli vatandaşların da aday gösterilmesini talep etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir toplantıda engellilerin belediyelerde meclis adayı gösterilmesi gerektiğini ifade ettiğini belirten Dernek Başkanı Bayram Özen, “Bizim bir buçuk ay önce bir çağrımız vardı. Engelli meclis adayları gösterilmeli demiştim. Sayın Cumhurbaşkanı da iki hafta önce engellilerin meclis adayı gösterilmesi noktasında bir konuşma yaptı. Kendisine Aydın’dan teşekkür ediyorum” dedi.

İŞİN EHLİ ENGELLİ

Şehrin erişilebilirlik sorunlarını en iyi bilenlerin engelliler olduğunu söyleyen Özen, “TBMM’de temsil edildiğimiz gibi yerel meclislerde temsil edilmemiz gerektiğini düşünüyoruz. Tabi bu kişilerin liyakat sahibi, işinin ehli, alana hakim kişilerden belirlenmesini bütün siyasal partilerden talep ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“SOKAK HAYVANLARI SORUNU”

Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Bayram Özen, sokak hayvanlarının kendileri için sıkıntı teşkil ettiğini de belirterek “Biz görme engelliler sokağa çıktığımızda yanlışlıkla çarptığımız sokak hayvanları canı yandığından doğal olarak tepki veriyor ve bizim canımızı yakabiliyor. Ellerimizdeki beyaz bastonlarımızı da tehlike olarak gördüklerinden korkup bize saldırabiliyorlar. Onların barınaklara alınması, sahiplenilmesi bu sorunu çözecektir” diye konuştu.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-