Erim: Mevzuyu sulandırıyorlar

AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, İYİ Parti Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin’in hakkında söylediği “JES’lerin maddi getirileri nedeniyle zararlarını göz ardı ediyor” sözlerine tepki gösterdi. Erim, “Mevzuyu sulandırıyorlar” dedi.

17 Nisan 2019 - 14:44 0
reklam

İYİ Parti Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin, jeotermal enerji santrallerinin olumsuz etkilerinin araştırılacağı ile ilgili duyumlar üzerine Meclis’te Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.

SEZGİN: ZARARLARINI GÖZ ARDI EDİYORLAR
Sezgin yaptığı açıklamada ise AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim’in 21 Şubat 2019 tarihinde Genel Kurul’da yaptığı konuşmayı hatırlatarak “Erim, JES’lerin maddi getirileri nedeniyle zararlarının göz ardı edilebileceği imasında bulunmuştur.” dedi.

“JEOTERMALLER TEMİZ ENERJİ”
İYİ Partili Sezgin’in bu açıklamalarına AK Partili Erim’den cevap gecikmedi. Manşet Aydın’a konuşan Erim, kendisinin hiçbir şey ima etmediğini ifade ederek, “Benim söylediklerim gayet açık. Herkes internetten Meclis tutanaklarına ulaşarak bakabilir. Ben jeotermallerin temiz bir enerji olduğunu savunuyorum” dedi.

“MEVZUYU SULANDIRIYORLAR”
Sözlerinin devamında “Bunları kendileri de yapıyorlar” ifadesini kullanan Erim, Sultanhisar Belediyesi’nin jeotermal sahası olduğunu ve bu sahada Korelilerle işbirliği yapıldığını söyledi. Jeotermallerin tüm dünyada kabul gördüğünü ekleyen Erim, “Bunlar aslında mevzuyu sulandırıyor başka bir şey değil” şeklinde konuştu. (HABER MERKEZİ)

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-