Erol mazbatasını aldı

Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol mazbatasını alarak ikinci dönemine resmen başladı. Millet İttifakı’nın itirazını değerlendiren Erol, karşı tarafın yasal hakkını kullandığını söyleyerek “Biz de bu sürece saygılı olduk” dedi.

15 Nisan 2019 - 19:12 0
reklam

Mustafa Çelik/Manşet Aydın-BUHARKENT Buharkent’te 31 Mart Yerel Seçimleri’nde 177 oyla İYİ Partili rakibi Yusuf Vural’ı geride bırakan AK Partili Mehmet Erol itiraz sürecinin ardından mazbatasına kavuştu. Mehmet Erol ve Cumhur İttifakı’nın 6 belediye meclis üyesi Nazilli İlçe Seçim Kurulu’nda mazbatalarını aldı. Nazilli İlçe Seçim Kurulu Müdürü Famil İskenderoğlu, Erol ve meclis üyelerine mazbatalarını teslim etti. Böylece Aydın’da mazbatasını almayan belediye başkanı kalmadı.
“HALKIMIZ TEVECCÜH GÖSTERDİ”
Seçimden galip ayrıldıkları için mutlu olduğunu dile getiren Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, “Halkımız yeniden teveccüh gösterdi. 5 yıllık yaptığımız hizmetlerin ve gösterdiğimiz yönetim anlayışının bir sonucudur bu. Yine vatandaşımıza layık olmaya çalışacağız. Önümüzdeki 5 yıl daha Buharkent için hizmet edeceğiz” dedi.
“SONUCUN DEĞİŞMEYECEĞİNİ BİLİYORDU”
Millet İttifakı’nın itirazını değerlendiren Erol, karşı tarafın yasal hakkını kullandığını söyledi. Yusuf Vural ve ekibinin sonucun değişmeyeceğini bildiğini savunan Erol, “Seçmenlerine karşı yapılması gerekeni yaptı. Geçersiz oyların çoğu boş olduğu için sonucun değişmeyeceği belliydi. Biz de bu sürece saygılı olduk” ifadelerini kullandı.
“YENİ DÖNEMDE MEYVELERİMİZ TOPLAYACAĞIZ”
İlk döneminde meclis çoğunluğu olmaması nedeniyle yarım kalan işlerine devam edeceklerini belirten Başkan Erol, “Önümüze konulan engeller kalktı. Organize Sanayi Bölgesi’nde inşaatlar bitme aşamasına geldi. Önümüzdeki yıl işçi çalıştırmaya başlayacaklar. Meyvelerimizi toplayacağız. Yapacağımız her şey parsel parsel kitapçığımızda belli” şeklinde konuştu.
3 PROJE BAŞLIYOR
Mehmet Erol, “Buharkent’i güzel bir 5 yıl bekliyor” ifadelerini kullanarak hemşehrilerine müjdelerini sıraladı: “Güneş enerjisi santrali ihalesine bu hafta çıkıyoruz. Önümüzdeki günlerde 24 derslikli Anadolu Lisesi ihalesine çıkacağız. Okulun yerine yapacağımız pazar yerini de yapacağız. İlk meclis toplantımızda pazar yeri için iller bankasından alacağımız kredi kararını geçireceğiz.”

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-