Esnaf yazı bekliyor

Yerel seçimlerin ardından gözler piyasalara çevrildi. Durgunluk yaşanan Nazilli ekonomisinde esnaf yaz aylarını dört gözle bekliyor.

17 Nisan 2019 - 15:50 0
reklam

Mustafa Çelik/Manşet Aydın-NAZİLLİ- 31 Mart Yerel Seçimleri’nin ardından gözler ekonomiye çevrildi. Nazilli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Dursun Öztunç, esnafın durumunu değerlendirdi. Seçim süresince hükümetin piyasayı rahatlatmak adına yaptığı hamlelerin esnafa can suyu olduğunu ifade eden Dursun Öztunç, 31 Mart sonrası ise sıkıntıların başladığını söyledi.

“PİYASADA DURGUNLUK VAR”
Seçimin ardından vatandaş ve esnafta oluşan belirsizliğin piyasaları durgunlaştırdığını belirten Öztunç, “Dövizin yükseleceği düşüncesiyle vatandaş mevcut parası varsa harcamamaya çalışıyor. Kur yükselişi her kesimi etkiler. Her şeyin fiyatı artar bu da piyasayı ciddi şekilde etkiler” dedi.

“YAZ AYLARINI BEKLİYORUZ”
Nazilli esnafının yaz aylarını beklediğini ifade eden Başkan Öztunç, “Ramazan ayının ilk 15 gününün ardından hareketlilik başlar diye ön görüyoruz. Bölgemizde tarımsal ürünler yaz aylarında piyasaya sürülüyor. Bunun yanında düğün sezonunun açılması da çarşıyı hareketlendirir. Nazillili vatandaş yaz aylarında para harcıyor” ifadelerini kullandı.

“EN BÜYÜK AVANTAJIMIZ TARIM”
Aydın ve Nazilli’nin bir çok bölgeden daha şanslı olduğunu vurgulayan Dursun Öztunç, “Hem sanayi hem tarım şehriyiz. İkisinin birlikte olması piyasayı canlı tutuyor. Tarım ile alakası olmayan bölgelerin durumu iç açıcı değil” şeklinde konuştu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-