FETÖ’den yargılanan Alıcık hakim karşısında

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkan Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, savunmasında “Benden her şey olur vatan haini olmaz” dedi.

30 Kasım 2018 - 13:06 0
reklam
reklam

Mustafa Çelik / Manşet Aydın-NAZİLLİ- Aydın Cumhuriyet Başsavcılığının hakkında ‘FETÖ terör örgütü üyeliği’ iddiasıyla soruşturma yürüttüğü Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Aydın Adliyesi’nde görülen davada 2. Ağır Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıktı. Alıcık’ın mahkemede yapılan tüm suçlamaları reddettiği öğrenildi.

Başkan Alıcık şu ifadeleri kullandı;

“YURT DIŞINA 3 KEZ ÇIKTIM”
“Ben yurt dışı gezilerime Nazilli Ticaret Odası NASİAD’la kere de Türk Milli Takım’ı maçına gittim. Hakkımdaki tanık beyanları gerçeği yansıtmamaktadır.Benim çocuklarımın ismini Fetullah Gülen koymadı. Birisi annemin birisi kayınvalidemin birisi de eşimin ismidir”

“17-25 ARALIK’TAN SONRA ÇOCUKLARIMI O OKULDAN ALDIM”
“Büyük kızm Aydınlık Kolleji’nde okudu. Lakin tek özel okul o zaman da burası olduğu için oraya verdik. Kızımı 17-25 Aralık sürecinden sonrada okuldan aldım. Ortanca kızım da ortaokulu orada okudu. TEOK sınavına girecek olması nedeniyle zarar görmemesi için sınavın akabinde okuldan aldım. Herhangi bi şekilde cemaatle bi ilişkim olmadı. O okullarda bi bağlantısı olmadı çocuklarımın”

“BENDEN HER ŞEY OLUR VATAN HAİNİ OLMAZ!”
Nazilli’de her kesimi kucaklayan bir anlayışla belediye başkanlığı görevini yürttüğünü belirten Alıcık, “Nazilli’de yediden yetmişe herkesle konuşan, görüşen, herkesi kucaklayan herkesin belediye başkanı olmaya çalışan birisiyim ben. Her kesimden insanla muhabbetim var. Camide yaptım, cem evi de. Bunu herkes biliyor benden herşey olur ama vatan haini olmaz” dedi.

Alıcık’ın ifadesinin ardından tanık ifadeleri ve avukat savunmalarına geçildi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam