“Gazeteciler taraf olmalı”

CHP Efeler Belediye Başkan adayı Fatih Atay, gazetecilerin “kendisinden yana” olmasını istedi. Atay, “Sorunlarınızın halledilmesi için siz benden yana olmak durumundasınız. Yaparsınız yapmazsanız bilemem o tercih size bağlı” dedi.

09 Ocak 2019 - 13:22 0
reklam

Kıymet Sarıyıldız / Manşet Aydın-EFELER- Aydın Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret eden Fatih Atay, gazete sorunlarının halledilebilmesi için “taraf olunması gerektiğini” iddia etti.
CHP Efeler Belediye Başkan adayı Fatih Atay, AGC Başkanı Semra Şener ve Yönetim Kurulu’nu ziyaret etti. Atay’ın ziyareti sırasında AGC Başkanı Semra Şener, gazetecilerin sorunlarını dile getirdi. Şener; “Derdimizi kimseye anlatamıyoruz. Ne iktidara ne muhalefete ne sivil toplum kuruluşlarına anlatabiliyoruz. Yerel basınla ilgili çok ciddi maddeler var. Yerel yönetimle yerel basının işi aynı. O da kamu hizmeti bu da kamu hizmeti. Yerel yönetimlerle yerel medyanın sorunlarına çözümler bulabilmeyi çok isteriz” dedi.
CHP’li aday Fatih Atay da AGC Başkanı Şener’in anlattığı sorunların halledilebilmesi için gazetecilerin kendisini desteklemesini istedi.
Gazetecilerin taraf olması gerektiğini savunan Atay, “Ben sizin sorunlarınızı çözme konusunda söz veriyorum. Siz benden yana olmak durumundasınız. Demokrasi böyle bir şeydir. Siz sorunlarınızı çözme konusunda taahhüt eden bir kişiyi desteklemezseniz bu sorunlarla ömür boyu ezilirsiniz. Şimdiye kadar bu sorunları çözememişsiniz. Yaparsınız yapmazsanız bilemem o tercih size bağlı” ifadelerini kullandı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-