Çerçioğlu bu kaçış nereye kadar?

CHP’li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun ağzını bıçak açmıyor. Habercilerin sorularını yanıtlamaktan kaçıyor. Peki bu kaçış nereye kadar sürecek. Bu sorulara kim cevap verecek?

Melek Fırat
Melek Fırat Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Mıcır ihalesi yolsuzluğu iddiaları ile sarsılan ve İçişleri Bakanlığı müfettişleri tarafından didik didik edilen Kuşadası Belediyesi’nde dün Ömer Günel’e destek ziyaretinde bulunan CHP’li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, bugün de Saadet Partisi, DEVA Partisi ve Demokrat Parti’nin kapısını çaldı.

Yanına CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül ile CHP İl Başkanı Ali Çankır’ı alan Çerçioğlu, önce Saadet Partisi’ne gitti. Burada habercilerin ziyaretle ilgili sorularına cevap veren Çerçioğlu daha sonra DEVA Partisi’ni ziyaret etti.

AĞZINI BIÇAK AÇMADI

DEVA Partisi Aydın İl Başkanı Meltem Gürler, CHP’li vekil Süleyman Bülbül ve İl Başkanı Ali Çankır ile habercilerin karşısına geçen Özlem Çerçioğlu, MANŞET’i görünce suspus oldu ve soru almaktan kaçındı.
Gazetemiz İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Erdal Savaş’ın ısrarı üzerine Gürler devreye girmek zorunda kaldı ve sık sık “Soru almayacağız” diyerek Çerçioğlu’nu zor durumdan kurtarmaya çalıştı. Bu sırada Çerçioğlu dut yemiş bülbüle döndü ve ağzını bıçak bile açmadı. Erdal Savaş toplantı sonrası yaptığı açıklamada, “Soracağımız sorular belli. Biz öcü değiliz ki neden kaçıyor? Madem toplantıda sorularımızı yanıtlamadı o halde buradan soruyorum cevap versin” diye konuştu.

CEVAP BEKLEYEN SORULAR

1- Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel kendisine kumpas kurulduğunu söylüyor? Bu kumpas Ergün Poyraz’ın Güvercin Masa’ya verdiği ihbar mektubunun ihaleyi alan firmaya sızdırılmasıyla birlikte aslında belediyeden başlamış olmuyor mu? Bu mektubu sızdıranlar da kumpasın ortağı değil mi?
2- Benzer bir durum Büyükşehir Belediyesi’nde yaşansa, ihbar mektubu köstebek tarafından sızdırılsa Özlem Çerçioğlu’nun tavrı ne olurdu? Ne gibi bir işlem yapar dı? Köstebeğin peşine düşer miydi?

3- Kuşadası’nı ziyaretiniz sırasında Sayın Günel’e mıcır ihalesini sordunuz mu? 750 bin ton mıcır nerede dediniz mi?

4- Aydın Büyükşehir Belediyesi olarak siz 3 yılda ne kadar mıcır ihalesine çıktınız ve kaç para ödeme yaptınız?

5- Kayıtlara baktığımızda Kuşadası Belediyesi’nin Büyükşehir&den kat kat daha fazla mıcır ihalesi yaptığı görülüyor. Sizin bu konudaki görüşünüz nedir?

6- Nazilli’de 1 yıl önce temelini attığınız 88 araçlık yer altı otoparkı vaad edilen tarihte tamamlanmadı. Esnaf perişan. Tepkilere ne diyorsunuz?

7- CHP Nazilli İlçe Başkanı projeyle ilgili bir takvim açıkladı. Bu açıklamayı yapmak siz Çerçioğlu’na düşmez miydi? Neden Serdar Alptekin Aydın sizi savunmak durumunda kaldı? Yoksa siz Nazilli halkını muhatap almıyor musunuz?

8- HDP Genel Merkezi sık sık yaptığı açıklamada Büyükşehirlerin kendi destekleri ile alındığını söylüyor. Siz 2019 yerel seçimlerinde HDP’nin desteğini aldınız mı? Aydıysanız kendilerine teşekkür ettiniz mi?

22 Nis 2022 - 13:02 - Siyaset

Mahreç  Melek Fırat