Darpadası belediyesi

Mıcır ihalesi yolsuzluğu iddialarıyla Türkiye’nin gündemine oturan Kuşadası Belediyesi’nde bu kez de başkan yardımcısının zorbalığı ön plana çıktı.

Erdal Savaş
Erdal Savaş Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Aydın’ın dört bir tarafını 4 kez kaplayacak kadar mıcır ihalesine çıkarak yolsuzlukların odağı haline gelen, gazeteci Ergün Poyraz’ın komaya sokulmasıyla sonuçlanın olayın ardından Kuşadası Belediyesi’nde bu kez dayak skandalı patlak verdi.
Başkan Yardımcısı Yusuf Atak, belediyeye evrak almak için gelen İbrahim Burak Okutan’ı görür görmez saldırıya geçti. Eşinin yanında yumrukların hedefi olan Okutan, hem darp raporu aldı hem de Atak’tan şikayetçi oldu.
Kuşların bile korkarak uçmaya başladığı, zorbalığın hüküm sürdüğü Kuşadası Belediyesi Başkanlığı binasında yaşanan bu olaylar saniye saniye kameralara yansıdı.

Görüntülere bakıldığında koridorda eşi ile beklemekte solan İbrahim Burak Okutan, Başkanı Yardımcısı Yusuf Atak’ın saldırısına uğruyor. Arbede sırasında araya görevliler giriyor. Ancak bazı medya siteleri olayı anında çarpıtıp Atak’ın eli bıçaklı kişi tarafından saldırıya uğradığını yazdı. Ayrıca Okutan, uyuşturucu bağımlısı olmakla suçlandı.

MANŞET’in ulaştığı Okutan, doktora giderek uyuşturucu kullanmadığı ve olay günü alkollü olmadığını belgeleyen rapor aldığını, olayı çarpıtanlar ile yargı önünde hesaplaşacaklarını söyledi.

23 Nis 2022 - 10:41 - Gündem

Mahreç  Erdal Savaş