KİM TAKAR KILIÇDAROĞLU’NU!

Kuşadası Belediyesi’ndeki mıcır ihalesi yolsuzluğu iddialarını gündeme getirdikten sonra darp edilen Ergün Poyraz’a, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Gazetecinin görevi gerçekleri yazmaktır” diyerek sahip çıktı. Kılıçdaroğlu gazetecinin darp edilmesini eleştirirken CHP Aydın İl Örgütü, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in yanında olduklarını defalarca tekrarladı. Bu durum kamuoyunda “CHP Aydın, Kılıçdaroğlu’nu dikkate almıyor” şeklinde yorumlandı.

Erdal Savaş
Erdal Savaş Tüm Haberleri
KİM TAKAR KILIÇDAROĞLU’NU!
KİM TAKAR KILIÇDAROĞLU’NU!
+5
Haber albümü için resme tıklayın


Gazeteci yazar Ergün Poyraz, CHP’li Kuşadası Belediyesi’ndeki mıcır ihalesi yolsuzluğunu ihbar mektubuyla sorduktan sonra darp edildi. Ölümden dönen Ergün Poyraz’ın Kuşadası Belediyesi’ne gönderdiği ihbar mektubunun saldırganların eline ulaştığı öğrenildi. Olaydan sonra konuşan Poyraz, “Bana saldıranlar PKK yandaşı, azmettirici de Ömer Günel’dir” dedi.
“GAZETECİNİN GÖREVİ GERÇEKLERİ YAZMAK”
Saldırının ardından partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ergün Poyraz’a sahip çıktı. Kılıçdaroğlu, “Gazetecinin görevi gerçekleri yazmaktır. gerçekleri yazmak kolay bir olay değildir. Gerçekleri yazmak hele bu koşullarda riski üstlenmek demektir. Ergün Poyraz saldırıya uğradı. Bu tür saldırılar olacaktır. Bunun hepimiz farkındayız. Çünkü gerçeklerin geniş kitlelerin öğrenmesini istemiyorlar” diyerek, suçlamaların hedefindeki ana isim olan CHP’li Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’e kapıları kapattı.
KILIÇDAROĞLU, GÜNEL’İ GÖZDEN ÇIKARDI
Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ömer Günel’le ilgili olumsuz tavrı geçtiğimiz hafta bir kez daha gözler önüne serildi. Ankara’ya çağrılan Ömer Günel’in CHP Genel Merkezi’nde savunması alındı. Elinde dosyalarla giden Ömer Günel’e Kılıçdaroğlu’nun, “İstifa et, yoksa görevden alırız” dediği iddia edildi. CHP üst yönetiminin görevden almaya sıcak bakmadığı, istifa etmesi yolunda baskıdan yana oldukları öğrenildi.
CHP AYDIN’DAN GÜNEL’E DESTEK
Kemal Kılıçdaroğlu, Ömer Günel’i gözden çıkardığını açıkça ortaya koyarken, CHP Aydın İl Örgütü bambaşka davrandı. Milletvekilleri, İl Başkanı Ali Çankır ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Ömer Günel’in yanında olduklarını söyledi. Kılıçdaroğlu’nun tutumunun aksine CHP Aydın, Ömer Günel’e desteğini açıkça gösterdi.
“KUMPASIN FARKINDAYIZ”
Ömer Günel’e algı operasyonu yapıldığını savunan Ali Çankır, “Bu olay üzerinden Kuşadası Belediye Başkanımız Ömer Günel’e kurulmaya çalışılan sistematik ve belirli çevrelerce planlı bir şekilde kumpasın farkındayız. CHP’li kadrolarımız, bu tür kumpas ve ayak oyunları ile belirli menfaat devşirme çabaları içine giren yapılarla hep mücadele etmiş ve etmeye devam edecektir” dedi.
ÇERÇİOĞLU DA GÜNEL’İN YANINDA
Kuşadası’nda iftar yemeğine katılan Özlem Çerçioğlu, Ömer Günel’e desteğini ilan ederek, “Ben olayı asılsız, dayanaksız ve iftira olarak görüyorum. Büyük bir özveri ile Kuşadası için mesai harcayan bir belediye başkanı bu tür işlerle uğraşmaz” ifadelerini kullandı. CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, “Bu bir kumpastır” şeklinde konuştu.
“CHP AYDIN, KILIÇDAROĞLU’NU DİKKATE ALMIYOR”
Genel başkanlarına rağmen CHP Aydın’ın Ömer Günel’e destek vermesi kamuoyunda, “CHP Aydın, Kılıçdaroğlu’nu dikkate almıyor. CHP liderinden farklı davranıyorlar” yorumlarına neden oldu.

24 Nis 2022 - 16:05 - Siyaset

Mahreç  Erdal Savaş