İşte yalan haber yazan gazeteci

Zafer Partisi Aydın İl Başkanlığı, Ümit Özdağ’ın Kuşadası Belediyesi önünde yaptığı basın açıklamasını çarpıttığı iddia edilen gazeteci Eşber Okayer’i sert bir bildiriyle kınadı. Okayer’in çalıştığı ajans da Zafer Partisinden özür diledi.

Erdal Savaş
Erdal Savaş Tüm Haberleri
İşte yalan haber yazan gazeteci
Haber albümü için resme tıklayın

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Aydın temasları çerçevesinde dün Kuşadası Belediyesi önünde basın açıklaması yaptı. Ancak bu açıklama sırasında gergin anlar da yaşandı. O anların yankısı ise bugün de sürdü. Partinin Aydın İl Başkanlığı, zehir zemberek bir bildiri yayınladı.

İŞTE O AÇIKLAMA
Zafer Partisi Aydın İl Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Genel Başkanımızın ‘Gazeteci Yazar Ergün Poyraz’ın yediği dayak tüm basın camiasına atılmıştır. Bu kan yerde kalmayacak’ şeklindeki açıklamasının orijinal videosu aşağıdadır. Poyraz’a dayak olayıyla ilgili Kuşadası Belediyesinin ilintili olup olmadığı ile ilgili kararı Sayın Genel Başkanımız Bağımsız Türk Mahkemeleri karar verinceye kadar beklenecektir demişken, açıklamayı çarpıtarak haber yapan Kuşadası Belediyesinde Basın danışmanı olarak maaşlı çalışan ve aynı zamanda bir ajansın da temsilcisi olan Eşber Okayer’i kamuoyunu yanlış bilgilendirdiği için kınıyoruz” denildi.

AJANS DA ÖZÜR DİLEDİ
Eşber Okayer’in yalan haberi nedeniyle sabah saatlerinde ajanstan kendilerine resmi özür yazısı gönderildiği belirtilen açıklamada “Her ne kadar özür dileme ve düzeltme bizleri mutlu etse de Kuşadası Belediyesinin kamu kaynaklarını kullandırarak bu tür kişi ve kurumlarla ilintili olmasını sorgulamaya, Terör örgütleri uzantılı bağlantıları Büyük Türk Milleti adına deşifre etmeye ve karşı çıkmaya devam edeceğimizin bilinmesi gerekmektedir” ifadelerine yer verildi.
Açıklamada ayrıca, Özdağ’ın basın açıklamasının ardından Aydın’ı terk etmediği, Kuşadası Şoförler Odası ve KUTO programlarına devam ettiği, akşam da halkla beraber iftarda buluştuğu bildirildi.

28 Nis 2022 - 13:22 - Siyaset

Mahreç  Erdal Savaş