Ömer Günel tetikçiyi makamında ağırladı

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, yardımcısı Oğuz Turan’a kurşun sıkan Harun Özekin’i makamında ağırladı. Tetikçi, Günel ile birlikte fotoğraf paylaşarak, hem meydan okudu hem de ‘Ömer Günel adammış, bize yanlış anlatıldı’ diye yazdı. Şimdi gözler saldırıyı şiddetle kınayan CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır’a çevrildi.

Erdal Savaş
Erdal Savaş Tüm Haberleri
Ömer Günel tetikçiyi makamında ağırladı
Ömer Günel tetikçiyi makamında ağırladı
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Turan, belediye hizmet binasının otoparkında silahlı saldırıya uğradı. Saldırıdan yara almadan kurtulan Turan, “Tehdit ve şantajlara boyun eğmeyeceğiz” dedi.

AMA BOYUN EĞDİLER
CHP ve İYİ Parti Aydın yönetimi tam kadro Kuşadası’na giderek Oğuz Turan’a destek verdi. Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Başkanı Ali Çankır, İYİ Parti Aydın İl Başkanı Recep Taner, Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş, Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay ve İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, Kuşadası Belediyesi Ana Hizmet Binası önünde ortak açıklama yaparak saldırıyı kınadı. Hatta Çankır burada yaptığı konuşmada, “Asıl sorun bu tarz olaylara maruz kalanların, bu eli kanlı rantçı zihniyet ile aynı resim kareleri içinde yer almış olmalarıdır. CHP mensupları olarak, belediyelerimiz ve belediye başkanlarımızla hiçbir ranta geçit vermeyeceğimizi beyan ettik. Bu silahlı saldırıyı gerçekleştiren faile ve arkasındaki karanlık zihniyete asla prim vermeyeceğiz” dedi.

TETİKÇİ MAKAMINDA

Ne olduysa rüzgarlar yön değiştirdi, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel 90 derecelik bir dönüşle Oğuz Turan’a kurşun sıkan Harun Özekin’i makamında ağırladı.

Özekin bu görüşmeyi Günel ile birlikte çektirdiği fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaşarak duyurdu. Fotoğrafın altına da, “Ne demişsem sözümün arkasındayım. Yattığım cezanın da hükmü yok. Kimsenin bana he deyip öbür yandan parayı cebine koymasına izin vermem. Ömer Günel adammış bize yanlış anlatıldı. Özür dilerim beni affet” diye yazdı.

ALİ ÇANKIR NE DİYECEK?

Oğuz Turan’a sıkılan kurşunun ardından İYİ Parti İl Başkanı Recep Taner’i de yanına alarak Kuşadası’na koşan CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, kıyameti koparmıştı. Ömer Günel’in tetikçiyi makamında ağırlamasından sonra şimdi gözler Çankır’a çevrildi. Siyasi çevreler, CHP zihniyetinin açık göstergesi ile karşı karşıya olduklarını anlatırken, Çankır’ın bu duruma tepki gösterip göstermeyeceği merak konusu oldu.

29 Nis 2022 - 13:58 - Siyaset

Mahreç  Erdal Savaş