“Aydınspor satılık bakkal dükkanı değil”

İnşaat sektörünün ardından şaşırtıcı bir şekilde futbola merak saran Rıdvan Eşin Sökespor ve Nazilli Belediyespor’dan sonra gözünü Aydınspor’a dikti. Eşin’in Süper Amatör Lig ekibini 500 bin TL’ye satın alacağı iddiası sosyal medyada büyük tepki gördü.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
“Aydınspor satılık bakkal dükkanı değil”
“Aydınspor satılık bakkal dükkanı değil”
+1
Haber albümü için resme tıklayın

İnşaat sektörünün ardından futbola merak saran müteahhit Rıdvan Eşin’in Sökespor ve Nazilli Belediyespor’dan sonra Süper Amatör Lig’de mücadele eden Aydınspor’a da sponsor olacağı iddia edildi. Eşin’in siyah beyazlı ekibi 500 bin TL karşılığında satın almak için yöneticilerle temasa geçtiği öğrenildi.
“AYDINSPOR SATILIK BAKKAL DÜKKANI DEĞİL”
Ortaya atılan bu iddiaya Aydınspor camiasından tepki gördü. Bir dönem Aydınspor 1923’te yöneticilik yapan Levent Sabancı, sosyal medya hesabındaki paylaşımıyla Rıdvan Eşin’e tepki gösterdi. Sabancı açıklamasında, “Bu nasıl bir habercilik Aydınspor devren satılık bakkal dükkanı değildir. Aydınspor Aydın halkının takımıdır. Parayla bu takımın adını değil antrenman yaptığı topu satın almaya kimsenin gücü yetmez. Biz Nazilli ve Söke gibi ilçe takımı değiliz. Biz efsane, herkesin karşısında titrediği saygıyla eğildiği şanlı Aydınspor'uz! Herkes haddini bilsin! Parayla satın alınacak en son kulüp Aydınspor'dur” ifadelerini kullanarak tepkisini dile getirdi.
“AYDIN ÜZERİNDEN REKLAM YAPMASIN”
Mustafa Ali Daylan isimli sosyal medya kullanıcısı ise “Aydınspor Eşin Group’un seçim malzemesi değildir. Aydınspor Aydınlı olduğunu inkar etmeyen Söke’den Buharkent’e İsabeyli-Nazilli hariç tüm Aydınlılarındır. Eşin Group yönetim kurulu başkanı sponsor olduğu Siyah İnciler’e verdiği paranın 10 katını hibe etsin ki adaylığının ciddiyetini görelim. Aydın üzerinden reklam yapmasın” ifadelerine yer verdi.
“500 BİN’E DAİRE ALINMIYOR”
Rıdvan Eşin’in kulübü satın almak için vereceği iddia edilen 500 bin TL’lik rakam da eleştirilere neden oldu. Dilek Esin isimli bir vatandaş, “500 bin mi? Komedi bizim ülkede her şey. Bir 2+1 ev bile 700-800 bin TL. Enflasyon uğramamış heralde Aydınspor’a. Eğer fiyat buysa ben alayım” dedi.

24 May 2022 - 10:03 - Spor

Mahreç  Mustafa Çelik