Büyük ayıp!

Dernek binalarında asansör olmaması nedeniyle büyük mağduriyet yaşayan gazilere ‘Asansör yaptıracağım’ sözü veren CHP’li Belediye Başkanı Ömer Günel’in binaya bir çivi bile çaktırmadığı öğrenildi.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Aydın’ın Kuşadası İlçesinde gazi ve şehitlerin uğrak yeri olan Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği lokalindeki çile devam ediyor.

CHP'li Kuşadası Belediyesi, derneğin tek katlı lokalini yıkıp iki katlı asansörü olmayan bina tahsis etmişti.

Merdiven çıkamayan gazilerin mağduriyetinin medyada yer alması üzerine binaya asansör yapılması için talimat veren Belediye Başkanı Ömer Günel'in 2 aydır çivi bile çaktırmadığı görüldü. Yeni Asır’da Murat Şenbaklavacı imzasıyla yer alan habere göre, Günel'in verdiği söz sadece fotoğraflarda kaldı.
Fen İşleri Müdürlüğü elemanlarının engelli asansörü için ölçü aldığını gösteren fotoğraflar eşliğinde yapılan haber servislerinde, Belediye Başkanı Ömer Günel'in talimatı ile çalışmaların başlandığı duyurulmuştu.

Ancak ölçüm yapıldığı günden bu yana geçen 2 aylık süre içerisinde belediye ekipleri binaya bir çivi bile çakmadı. Bu çilenin sürmesi yüzünden gaziler, 19 Mayıs gibi özel bir günde bile bir araya gelemedi.

24 May 2022 - 10:44 - Gündem

Mahreç  Haber Merkezi