3.521.687 lira nereye gitti?

Kuşadası Belediyesi’nin faaliyet raporunda yer alan 3 maddeye kafamız takıldı. Sormadığımız muhasebeci ve avukat kalmadı. Ama kimse anlayamadı.

Erdal Savaş
Erdal Savaş Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Kuşadası Belediyesi'nin tüm meclis üyelerine dağıttığı faaliyet raporunda yer alan rakamlar tüyü bitmemiş yetimin hakkının nasıl iç edildiğini gözler önüne serdi.
Raporda, dilekçelerin kayda alınıp, ilgili birimlere havale edilmesi için 975 bin 847 lira harcandığı yer aldı. Muhasebecilerden mali müşavirlere kadar sorduk soruşturduk, bu paranın nereye gitmiş olabileceğine kimse cevap veremedi. Mali uzmanlar, “Zaten her belediyenin dilekçe kayıt birimi var. Acaba Kuşadası Belediyesi dilekçesini götürüp kayıt yaptırana para mı veriyor? Belki onun uçun harcanmış olabilir” diye konuştular.
TAM TERCÜMESİ RÜŞVET
Dava takiplerinin belediye lehine sonuçlanmasının sağlanması için 742 bin 280 lira, adli ve idari yargıda belediyenin temsili için de 1 milyon 803 bin 560 lira harcanması şaşkınlık yarattı. Görüşlerine başvurduğumuz avukatlar, “Dava takiplerinin belediye lehine sonuçlanması için rüşvet mi vermişler. Kararı hakim verir. Ve önündeki belgelere bakar. Burada resmen rüşvet verdik” deniyor şeklinde görüş bildirdiler. Yargıda belediyenin temsili için harcanan avukatlık giderlerinin de şişirildiği görüşünde birleşen hukukçular, vatandaşın parasının buharlaştırıldığını savundular.

3 kalemde harcanan 3 milyon 521 bin 687 liranın nereye gittiğini yaptığımız tüm araştırmalara rağmen anlayamadık. CHP’li Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel anladıysa, MANŞET okurları adına kendisinden bir açıklama bekliyoruz.

25 May 2022 - 16:25 - Gündem

Mahreç  Erdal Savaş