Kuyucak’a sınıf atlattılar

1. Amatör Lig’de şampiyon olarak Süper Amatör Lig’e yükselen Kuyucakspor’da Kulüp Başkanı Akif Tekin, geride kalan başarılı sezonun öyküsünü anlattı. Tekin, doğru bir altyapı organizasyonu ve ekonomik yapılanmayla Bölgesel Amatör Lig’in uzak olmadığını söyledi.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Kuyucak’a sınıf atlattılar
Kuyucak’a sınıf atlattılar
+4
Haber albümü için resme tıklayın

Harika bir sezonu geride bırakarak 1. Amatör Lig’den Süper Amatör Lig’e yükselen Kuyucakspor, bir anda Aydın’da dikkat çeken takımlar arasında yerini aldı. Bozdoğan Belediyespor ile oynanan final maçında Nazilli Şehir Stadyumu’nu taraftarıyla hınca hınç dolduran mavi lacivertliler, Süper Amatör Lig’e ne kadar çok yakıştıklarını camia olarak ortaya koydu.
Sahada mücadele eden futbolcu ve teknik ekibin yanı sıra Başkan Akif Tekin, Kuyucakspor’un başarısının perde arkasında önemli bir rol üstlendi. Bir dönem mavi beyazlılarda top koşturan Akif Tekin, kulübün yeniden ayağa kaldırılması ve kadronun oluşturulmasında mesai harcadı. Tekin, unutulmaz şampiyonluğun öyküsünü anlattı.
“BAŞARIYLA BİRLİKTE İLGİ DE ARTTI”
Bir ilçe takımı olan Kuyucakspor’un en az Süper Amatör Lig’de oynaması gerektiğini ifade eden Başkan Akif Tekin, bu hedefle yola çıktıklarını söyledi. Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk’ün çok desteği olduğunu vurgulayan Tekin, “Süleyman Kabasakal hocamızla anlaştık. Transerlerimizi yaptık. Sezon bizim için harika geçti. Başarı gelince ilgi de arttı. 1. Amatör’de seyirci rekoru kırdık. Forma satışları yaptık. Kadın izleyicilerimiz de vardı. O havayı iyi oluşturduk. Kuyucak’ta uzun yıllar enerjisi yüksek maçlara hasret kalmıştık. Onun da etkisi oldu” dedi. Başarı yakalarken Kuyucaklı gençlere de şans verdiklerini vurgulayan Akif Tekin, Uğur, Nadir, Berk, Onur gibi oyuncuların katkısına dikkat çekti.
“YENİ SEZON PLANLAMASINA BAŞLADIK”
Kuyucakspor’un geleceği için çalışmalarını sürdürdüklerini dile getiren Akif Tekin, “Yeni sezon planlaması içerisindeyiz. Belediye Başkanımız Metin Ertürk’ün stadyum için bir çalışması var. Bunun yanında kulübün ayakta tutulabilmesi adına yine kendisinin çalışmaları var. Önümüzdeki süreç neleri getirecek bakacağız” ifadelerine yer verdi.
ALTYAPIYLA BAL NEDEN OLMASIN?
Önceliklerinin ligdeki yerlerini sağlamlaştırmak olduğunu ifade eden Akif Tekin, Bölgesel Amatör Lig için altyapıdan başlayarak güçlü bir yapılanma kurmak istediklerini söyledi. Tekin sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Altyapımızı kurarak futbola ilgiyi de arttıracağız. Bu organizasyonu kurmak istiyoruz. 1 ve 2. Amatör’de diğer kulüplerin maddi imkansızlıkları nedeniyle bir zevk olmuyor. Maçlar antrenman gibi. Süper Amatör’de daha bir heyecan var. Burası bizim için ideal. BAL hedefi olur mu olur. Bu da maddiyatla alakalı. Ama altyapıya düzenli bir şekilde devam edersek inanıyorum ki çok para harcamadan BAL’a çıkar ve para harcamadan başarılı olabiliriz. ” diye konuştu.

19 Haz 2022 - 11:19 - Spor

Mahreç  Mustafa Çelik