Aydın’da milli gurur

Aydınlı milli sporcu Burcu İldem Gerçekten, Meksika’nın Leon şehrinde düzenlenen Yıldızlar Halter Dünya Şampiyonası’ndan çifte madalyayla döndü. Şampiyon sporcu Burcu İldem Gerçekten, şampiyonadan çifte madalya ile dönerken, memleketi Aydın’da davul, zurna ve çiçeklerle karşılandı.

Aydın’da milli gurur
Aydın’da milli gurur
+3
Haber albümü için resme tıklayın

Meksika’nın Leon kentinde düzenlenen ve 39 ülkeden 205 sporcunun katıldığı Yıldızlar Halter Dünya Şampiyonası’na Aydınlı milli sporcu Burcu İldem Gerçekten damga vurdu. 16 yaşındaki Aydınlı Milli Sporcu Burcu İldem Gerçekten, koparmada 91 kilogram, silkmede 103 kilogram olmak üzere toplamda 194 kilogram kaldırış yaptı. Milli sporcu bir gümüş ve bronz madalya almayı başardı.
Aydın’ı gururlandıran Gerçekten memleketinde davul, zurna ve çiçeklerle karşılandı. Burcu İldem Gerçekten Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu’nu ziyaret etti. Fillikçioğlu genç sporcuya çiçek verdi.
Gerçekten hedefinin olimpiyatlar olduğunu söyledi. Milli sporcu, “Şampiyonada kendi derecemi yapabilmiş olsaydım birinci olacaktım ancak sakatlığım nedeniyle çok iyi performans çıkaramadım ama ona rağmen ikinci ve üçüncü oldum. Elde ettiğim başarı sonrasında bir yandan mutlu oldum bir yandan da birinciliği kaçırdığım için mutsuzdum. Kendi derecemi yapamadığım için madalya birinciliğini kaçırdım ama seneye dünya şampiyonasında şampiyon olacağıma inanıyorum. Hedefim ise 2024 Olimpiyatlarına gidebilmek ve ülkemi en iyi şekilde temsil etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

(İHA)

21 Haz 2022 - 13:41 - Spor