x

Türkiye’nin gururu

İngiltere’nin en çok satan gazetelerinden biri olan The Telegraph, dünyanın dudak ısırarak takip ettiği Bayraktar TB2 SİHA’yı manşetine taşıdı. Gazete Selçuk Bayraktar’ın adeta fabrikada yatıp kalktığını yazdı.

Erdal Savaş
Erdal Savaş Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

İngiliz gazetesi The Telegraph’ın Rusya muhabiri Natalya Vasilyeva, dünyanın gıpta ile izlediği Bayraktar TB2 SİHA’ların üretim fabrikasını gezdi.

İstanbul’da sıkı güvenlik önlemleri alınan fabrikayla ilgili haber, İngiliz gazetesinde manşete taşındı.

Natalya Vasilyeva haberinin girişine "İstanbul'da sıkı korunan bir fabrikada işçiler Bayraktar TB2 insansız hava aracının göbeğine parçalar takıyorlar" diyerek başladı.

Türkiye'de üretilen insansız hava araçlarının Ukrayna’yı işgal eden Ruslara zor anlar yaşattığı anlatılan haberde, Vasilyeva, TB2'yi yalnızca belirli bir açıdan görüntüleyebildiklerini, sıkı güvenlik önlemlerinden sonra fabrikaya girebildiklerini ve telefonlarında casus yazılım olup olmadığının bile kontrol edildiğini yazdı.
Rus muhabire açıklamalarda bulunan Selçuk Bayraktar ise, “Böyle dünya markası olacak bir teknoloji şirketinin Türkiye'den çıkacağını kimse düşünmemişti" diye konuştu.

Drone yapmanın kar olmadığını vurgulayan Bayraktar, “Ulusumuzu bağımsız ve güçlü kılmak için Türkiye için yüksek teknolojili havacılığı geliştirmek amacıyla ürettik” ifadesini kullandı.

The Telegraph muhabiri haberinin sonuna Bayraktar'ın işlerin her zaman başında durduğunu ve adeta fabrikada yaşadığını not düştü.

12 Tem 2022 - 09:47 - Teknoloji

Muhabir  Erdal Savaş