Özel Kuvvetlere cephane taşıdı

ABD merkezli terör örgütü FETÖ’nün 6 yıl önce kalkıştığı darbe girişimine karşı koyan gizli kahramanlar ilk kez o geceyi anlattı. İşte hain FETÖ’cülerin hesaplarını alt üst eden o kahramanlardan A.A’nın yaşadıkları.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

FETÖ'nün darbe girişimini gerçekleştirdiği 15 Temmuz 2016'daki karanlık geceyi aydınlığa dönüştüren çok sayıda isimsiz kahraman var.

O gece Ankara Özel Kuvvetler Komutanlığı'na silah ve mühimmat götüren gizli kahramanlardan biri de emekli MİT görevlisi A.A.

Yeniasır’ın haberine göre A.A. dehşet gecesini anlatırken gözleri doldu.

Emekli MİT görevlisi olan A.A, siyah BMW marka bir araçla MİT deposundan aldığı 19 otomatik silah ve 6 bin mermiyi Özel Kuvvetler Komutanlığı'ndaki arkadaşı olan bir albaya teslim ettiğini söyledi.

O anı kafasının içinde tekrar tekrar yaşadığını belirten A.A, "Özel Kuvvetler Komutanlığı Ankara ve Türkiye için önemli bir karargahtır. Birlikte görev yaptığım bir silah arkadaşım, o gece benden yardım istedi. Ben de hemen bizim MİT depolarından bir cefakar milleyetçi vatansever komşumla birlikte 6 bin mermi ve 19 otomatik silah yükleyip oraya ulaştırdık. Bir kaç özel nokta ve güzergahta hainler yol kesmişti, ara sokak ve değişik caddelerden ters yönlerden giderek oraya ulaşmayı başardık. Mühimmatları Özel Kuvvetler'den yardım isteyen albaya ulaştırdık. Bu sayede Özel Kuvvetler binasının düşmesine engel olduk. Bu da o gecenin önemli bir direnme hareketlerinden biri olarak kayıtlara geçti" dedi.

Emekli MİT görevlisi A.A, "O kahramanlar yaklaşık 6 bin mermi ve 19 otomatik silahla önemli bir başarıya imza atarak darbe girişimiyle mücadelenin ile seyrini değiştirdiler" ifadelerini kullandı.

14 Tem 2022 - 09:15 - Gündem

Mahreç  Haber Merkezi