x

Allah’tan da mı korkmadınız?

Datça'da çıkan orman yangınında akılalmaz bir sorumsuzluk örneği yaşandı. CHP'li Datça Belediyesi, bünyesinde çalışan 2 engelli personeli yangın bölgesine gönderdi. Belediyenin bu skandal davranışı sonrası iki personelin yaralandığı ve birinin hayati tehlikesinin sürdüğü öğrenildi.

Haber albümü için resme tıklayın

Muğla’nın Datça İlçesinde 13 Temmuz günü çıkan orman yangını 24 saat içinde kontrol altına alınırken, Datça Belediyesi'nin sorumsuzluğu yüzünden engelli iki belediye çalışanının yangında yaralandığı ortaya çıktı.

Datça Belediyesi bünyesinde engelli kadrosunda çalışan Yiğit Kıbrıslı ve Şaban Sülün'ün zorla yangın bölgesine gönderildiği ve yangında yaralandıkları öğrenildi.

3'üncü derece yanık tedavisi gören Yiğit Kıbrıslı Bursa'ya, Şaban Sülün de Ankara'ya sevk edildi. Yiğit Kıbrıslı'nın sağlık durumu iyiye giderken Şaban Sülün'ün hayati tehlikesi devam ediyor.

Datça Belediye Başkanı CHP'li Abdullah Gürsel Uçan’ın savunması ise skandalın boyutunu bir kez daha gözler önüne serdi. Özrü kabahatinden büyük olan CHP’li Başkan "Biz kimseyi eline tırmık vererek zorla yangın bölgesine göndermedik" dedi.


Engelli vatandaşların hiçbir eğitim almadan yangın bölgesine gönderilmesi Datça'yı karıştırdı.

Vatandaşlar ilçede herkesin tanıdığı iki engelli vatandaşın yangın bölgesine zorla gönderildiğini iddia ederek Datça Belediyesine ateş püskürdü.

Belediyede temizlik görevlisi olarak çalışan zihinsel engelli iki engelli vatandaşın çavuşları tarafından yangın bölgesine götürüldüğü öne sürüldü.

16 Tem 2022 - 13:02 - Gündem