x

Nazilli’de 5 milyonluk proje

AK Parti Aydın Milletvekilleri Mustafa Savaş, Metin Yavuz, Rıza Posacı, Bekir Kuvvet Erim, MKYK Üyesi Seda Sarıbaş, Aydın İl Başkanı Ömer Özmen Devlet Su İşleri’nin Nazilli’de gerçekleştirdiği Mergen Çayı Islah Projesi’ni inceledi.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
+3
Haber albümü için resme tıklayın

Tarım ve Orman Bakanlığı tarım arazilerinden en yüksek yararı sağlamak için sürdürülebilir su yönetimi anlayışıyla suyun her damlasına sahip çıkıyor.
Bakanlık, Aydın’daki taşkın koruma tesisleriyle vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlıyor. Çalışmalardaki son adres Nazilli oldu. Nazilli için büyük önemi bulunan Mergen Çayı’nda ıslah çalışmalarına başlanıldı. AK Parti Aydın Milletvekilleri Mustafa Savaş, Metin Yavuz, Rıza Posacı, Bekir Kuvvet Erim, MKYK Üyesi Seda Sarıbaş, Aydın İl Başkanı Ömer Özmen proje alanında incelemelerde bulundu.

1 YILDA TAMAMLANACAK

DSİ 21. Bölge Müdür Emrah Köleoğlu, inşaatın işleyişi hakkında AK Parti heyetine bilgi verdi. Arslanlı Köprüsü’nden Aydın-Denizli Karayolu’na kadar 2 bin 150 metre uzunluk ve 65 metre genişliğindeki dere yatağında ıslah çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Emrah Köleoğlu, “Sağ sahilde tahkimatımıza başladık. Sol kısımda da tahkimatımızı yaparak işimizi tamamlayacağız. Sol tarafta ASKİ’ye ait içme suyu boru hattı var o nedenle daha fazla ilerleyemedik. Deplase edildikten sonra sol tarafın da tahkimatını bitireceğiz. Firmamız güçlü bir firma olduğu için işi yıl sonuna kadar bitirebilecek kapasitede. Daha yukarılarda da bent yapımız var. Daha sonrasında da imalatı sonlandıracağız” dedi.
Projenini ihale bedeli ise toplamda 5 milyon 835 bin TL olarak belirtildi. 10 adet taban kuşağı, 2 adet brit imalatının yapılacağı inşaatın 500 iş günü içerisinde tamamlanması bekleniyor.

21 Tem 2022 - 20:21 - Gündem

Muhabir  Mustafa Çelik