x

Dalaman Tandırı görücüye çıkıyor

Efeler Belediyesi’nin 2017’de coğrafi işaret tescilini aldığı Dalaman Tandırı’nın tanıtımı için 22-23 Ekim tarihlerinde Dalama Tandır Festivali gerçekleştirilecek.

Haber albümü için resme tıklayın

Efeler Belediye Meclisi’nin Ağustos ayı olağan toplantısının birinci oturumu yapıldı. Meclis salonundaki oturum Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay başkanlığında gerçekleştirildi.
Toplantıda 7 gündem maddesi görüşüldü. Bazı maddeler ilgili komisyonlara sevk edildi. Dalaman Tandır Festivali’nin düzenlenmesi de gündem maddeleri arasında yer aldı. 2017 senesinde Efeler Belediyesi tarafından coğrafi işaret tescili alınan Dalaman Tandırı’nın ülke genelinde tanıtılması için 22-23 Ekim tarihlerinde Dalama Tandır Festivali’nin düzenlemesi için görüşülen gündem maddesi oy birliğiyle kabul edildi. Gündem maddesi Plan ve Bütçe Komisyonu’na sevk edildi.
Öte yandan toplantıda Zabıta Müdürlüğü personellerine ödenen maktu fazla mesai ücretleri de görüşüldü. 2022 yılı içerisinde 667 TL olarak ödenen fazla mesai ücretlerinde değişiklik yapılmasına dair gündem maddesi oy birliği ile karar verildi. Buna göre ödenecek olan fazla mesai ücreti 667 TL’den bin 80 TL’ye yükseldi.

(İHA)

01 Ağu 2022 - 17:49 - Kültür Sanat