x

CHILSCO Aydın'da buluştu

CHILSCO dil ve konuşma terapisi topluluğu Aydın'da bir araya geldi. Programda staj deneyimleri, alanla ilgili gerekli eğitimler ve gelecek planlamaları konuşuldu.

Melek Fırat
Melek Fırat Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

Sosyal medyada da paylaşımlarıyla bilinçlendirme çalışmalarına devam eden CHILSCO Aydın'da da büyük ses getirdi.

CHILSCO çeşitli üniversitelerde dil ve konuşma terapisi bölümünde okuyup Aydın il merkezi ve ilçelerinde yaşayan öğrencilerin dahil olduğu Aydın’ın güzide mekanlarından birinde bir akşam programı oluşturdu.

Programda staj deneyimleri, alanla ilgili gerekli eğitimler ve gelecek planlamaları hakkında konuşuldu.

Buluşmada kurucular arasından Efe Koyuncu ve Gizem Bici de yer aldı.

Geçtiğimiz günlerde TÜİK verilerine göre iş bulma süresinin en kısa olduğu tespit edilen lisans alanı (DKT) dil ve konuşma terapisi bölümü dikkatleri üzerinde toplamıştı.

Sayıları gün geçtikçe artan kekemelik, otizm, disleksi, gecikmiş konuşma ve daha bir çok bozukluk için güncel bilgileri, en güvenilir ve en doğru şekilde sunmak amacıyla geçtiğimiz aylarda CHILSCO topluluğu oluşturulmuştu.

Instagram da aktif faaliyet gösteren CHILSCO özellikle "Bir Dil ve Konuşma Belgeseli" adlı tiyatrosuyla bir ilke imza atarak yoğun ilgi gördü.

Kitlesini ve hedeflerini gün geçtikçe arttıran CHILSCO yeni projelerinden biri olan farkındalık temelli kısa filmleriyle de çok yakında aramızda olacak.

20 Ağu 2022 - 12:59 - Gündem

Muhabir  Melek Fırat