x

AYDIN UYUTULUYOR

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin toplamadığı 9 sokak köpeği Köşk’teki bir çobanın 20 koyununu telef etti. Aydın Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi AK Parti Grup Sözcüsü Mustafa Arı, Belediye Başkanı Özlem Çerçioğu’nun imajını kurtarmak için vatandaşın mağduriyeti üzerinden algı oluşturmaya çalıştığını belirterek tepki gösterdi.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Köşk’ün Başçayır Mahallesi’nde hayvancılık yapan Gülsüm Çoban dağda koyunlarını otlattığı sırada ağılında bıraktığı kuzularına, sokak köpekleri saldırdı. 9 köpek 20 koyunu telef etti. Yasal sorumluğunu yerine getirmeyip sokak köpeklerini toplamayan Aydın Büyükşehir Belediyesi, Gülsüm Çoban’a kuzu hediye etti.

Aydın Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi AK Parti Grup Sözcüsü Mustafa Arı, sorumluluğunu yerine getirmeyip, imajını parlatmak için algı oluşturmaya çalışan Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu eleştirdi.

SOSYAL MEDYADAN ELEŞTİRDİ

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulunan Mustafa Arı, Aydın’da vatandaşın korkulu rüyası haline gelen sokak köpeklerine ilişkin bir çalışma yapmayan Aydın Büyükşehir Belediyesi’ni topa tuttu. Gülsüm Çoban’ın zararının giderilmesinin memnuniyet verici olduğunu ifade eden Arı, yasal sorumluluğunu yerine getirmeyip vatandaşın mağduriyetini fırsata çevirmesine tepki gösterdi.

“ÇERÇİOĞLU MASALLARI”

Yapılan uygulamanın başarılı bir halkla ilişkiler çalışması olduğunu aktaran AK Partili Mustafa Arı, “Çerçioğlu'nun, her olayı imajını parlatmak ve kamuoyunda kendi lehine algı oluşturmak için fırsata dönüştürmesi bakımından da başarılı bir piar çalışması. İşi kotaranları kutlamak lazım. Zira yasal sorumluluğunu layıkıyla yerine getirmediği için, sokak köpeklerinin saldırısı sonucu oluşan mağduriyet, kıvrak bir manevra ve algı operasyonu ile ‘Çerçioğlu Masalında’ yeni bir ‘kahramanlığa’ dönüştürülmüştür. İstanbul'da 2022 yılında yaşanan su baskınının sorumluluğunu 2019’dan önceki belediye başkanına yüklemek için çabalayan anlayış, Köşk'te meydana gelen olayda Çerçioğlu’na (nedense) hiç sorumluluk yüklememiş. Gökten meteor düşse hükümete sorumluluk yüklemek için tırmalayan cevval gazetecilerin bu tavrı izaha muhtaçtır” dedi.

“AYDIN UYUTULUYOR”

Özlem Çerçioğlu’nun zarar gören imajını kurtarma telaşına düşüldüğünü kaydeden Arı, şu ifadeleri kullandı;
“On yıllar önce arazisinden geçirilen ve vatandaşımızın neredeyse varlığını bile unuttuğu şebeke suyu isale hattı, her nedense 2014'den bu yana yılda birkaç kez patlayarak vatandaşımızın ekili mahsulüne zarar vermekte. Vatandaş Aski'ye müracaat ettiğinde ise ipe un serilmekte, sebep olunan zararın telafisi için hiç bir şey yapılmamaktadır. Peki aradaki fark nedir? Ben söyleyeyim. Köşk’teki olay basına yansımış ve Çerçioğlu’nun kıymetli imajına zarar vermiştir. Buharkent'teki olay ise basına yansımamıştır ve ortada bir imaj hasarı riski yoktur. Bu nedenle bir algı operasyonu masrafına gerek duyulmamıştır. İşte Aydın böyle yönetiliyor. Aydın halkı "Çerçioğlu'ndan Masallarla" böyle uyutuluyor.”

25 Ağu 2022 - 12:10 - Siyaset

Muhabir  Mustafa Çelik