x

Karacasu'da Ece Mumay rüzgarı

Karacasu Belediyesi tarafından bu yıl 33'üncüsü gerçekleştirilen Afrodisias Kültür Sanat ve Tanıtım Festivali, Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen muhteşem konserle son buldu. Konsere katılan sanatçılar, performansları ile 7’den 70’e herkesi coşturdu.

Gülay Öztekin
Gülay Öztekin Tüm Haberleri
+19
Haber albümü için resme tıklayın

Karacasu Belediyesi festival kapsamında düzenlenen müthiş bir konsere imza attı. Karacasu halkı, genci yaşlısıyla konser alanını tıklım tıklım doldurdu. İki yıl aradan sonra Karacasu halkının kulakların pası silindi.

KARACASULULARIN KULAKLARININ PASI SİLİNDİ

İlk olarak Türk Halk Müziği sanatçısı Ümmü Erbil'in sahne aldığı konsere, Karacasu Belediye Başkanı Mehmet Erikmen ev sahipliği yaptı. AK Parti İlçe Başkanı Fuat Meriç, MHP İlçe Başkanı Murat Uysal, AKP, MHP ve CHP’li Belediye Meclis Üyeleri, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri ile binlerce vatandaşın katıldığı konserde Ümmü Erbil, hareketli türküleri ile halkı coşturdu. Sahneden inip halkın arasına karışan sanatçı Erbil ile fotoğraf çekme yarışına giren vatandaşlar, doyasıya eğlendi. Sahneye çıkan Yörük kızları da halk oyunlarıyla Erbil'e eşlik etti. Ardından Karacasu’nun yetiştirdiği 2016 Rising Star Türkiye birincisi Ozancan Demir sahne aldı. Demir, müthiş sesiyle hemşerilerinden büyük alkış aldı. İzmir’in Ferdi Tayfur’u olarak ün kazanan Ahmet Durmuş’un sahne aldığı konser, Ece Mumay konseri ile son buldu.

KARACASU, 10. YIL MARŞIYLA İNLEDİ
Konserde bugün doğum günü olduğunu söyleyen program sunucusu Nazan, Başkan Erikmen ve halktan 10. yıl marşına eşlik etmelerini istedi. Başkan Erikmen, Nazan’la sahneye çıkıp coşkuyla 10. yıl marşını söylerken onlara, protokol üyeleri ve vatandaşlar eşlik etti. Marş sırasında arka fonda gösterilen Atatürk videosu büyük coşku ve heyecan yarattı.

HER YAŞTAN İNSAN DOYASIYA EĞLENDİ
Konserde, gecenin son sanatçısı Ece Mumay sahne aldı. Muhteşem sahne performansıyla halkı coşturan Mumay’ın özellikle genç ve çocuk hayranları cep telefonlarına sarılıp fotoğraf ve video çekmek için birbirleriyle yarıştı. Konsere elinde bastonla gelip ayakta durmakta zorlanan yaşlı ninede eğlenceden nasibini aldı.

SANATÇILARA ÇÖMLEK GRAMOFON HEDİYE EDİLDİ
Konserde Belediye Başkanı Mehmet Erikmen tarafından sanatçılara Karacasu’ya özgü ay yıldızlı Türk Bayrağı plaket ve çeşitli yöresel ürünlerden oluşan hediyeler verilirken, çömlek ustası Adem Akkın’ın el emeği göz nuru ile kırmızı topraktan yaptığı gramofon sanatçılardan büyük ilgi gördü.

29 Ağu 2022 - 11:50 - Magazin

Muhabir  Gülay Öztekin