x

Tarihimize sahip çıktık

Aydın’ın Buharkent ilçesinde restorasyon çalışmaları tamamlanan Kent Müzesi, açılmak için gün sayıyor.

Büyütmek için resme tıklayın

Buharkent, Atatürk Caddesi üzerinde bulunan ve yıllardır atıl durumda olan tarihi bina, ata miraslarının ve kültürün gelecek nesillere aktarılması adına kent müzesi olarak ilçeye kazandırıldı.
Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol’un talimatıyla satın alınan tarihi binada restorasyon çalışmaları tamamlanırken tefrişat çalışmalarının da tamamlanmasıyla müzede ilçenin kimliği yaşatılacak.
Buharkent’in kimliğini korumak ve geleceğe aktarmak adına müzede sergilenecek eşyalar ile ilgili vatandaşların büyük destek verdiğini ifade eden Başkan Erol; “Kültür varlıklarımızı müzede yaşatarak, gelecek nesillere aktaracağız” dedi.
Erol, Buharkentli vatandaşlara duyarlılıkları ve tarihlerine sahip çıktıkları için teşekkür ederek “Kent Müzesi’nde sergilenmek üzere Mustafa Çete amcamız babası Mehmet Çete’ye ait olan ‘At Gemi’ ve ‘Cep Saati’ getirmiştir. Eşya bağışı kampanyamıza kayıtsız kalmayan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ederim. Kent müzesinin açılmasıyla birlikte kültür varlıklarımızı müzede yaşatarak gelecek nesillere aktaracağız” diye konuştu.

(İHA)

31 Ağu 2022 - 09:23 - Kültür Sanat