ÖCAL ZAMAN İSTEDİ

Afyonspor karşılaşmasında oyunu eleştirilen Nazilli Belediyespor’da teknik direktör Taner Öcal açıklamalarda bulundu. Öcal, karşılaşmadan gereken dersleri çıkardıklarını söyledi.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Nazilli Belediyespor, sezonun açılış maçında konuk ettiği Afjet Afyonspor maçında vasat oyun sergileyerek 1 puana razı oldu. Teknik direktör Taner Öcal, tesislerde yaptığı basın tplantısında karşılaşmayı değerlendirdi.

“KÖTÜ OYUN VARDI”
Aşırı motivasyonun strese neden olduğunu ifade eden Taner Öcal, kötü bir oyun sergilediklerini kabullendi. Deneyimli çalıştırıcı, islediklerini sahaya yansıtamadıklarını belirterek, “Aslında pozisyonlara defalarca çalışmıştık. Maç esnasında hamlelerimizi de yaptık ama maçı çeviremedik. İlk maçlar her zaman zordur. İnşallah Batman maçında üç puan alırız. Maçta tribünleri dolduran binlerce taraftara da desteklerinden dolayı teşekkür ederiz” dedi.

ZAMAN İSTEDİ
Yeni bir takım olduklarını ve bu nedenle zaman ihtiyaç duyduklarını dile getiren Öcal, “Takım henüz oturmadı. 27 kişilik kadrodan 14’ü bu sene transfer edildi. Maçtan sonra oyuncularımızla konuştuk, maçın analizini yaptık. Gereken dersleri çıkardık. Zaman içinde yükselişe geçeceğimize inanıyorum” ifadelerini kullandı

“ÜÇ HAMLE YAPMAMIZ GEREKİR”
Bazı taraftarların oyuncu değiştirme hakkının tamamını kullanmaması nedeniyle kendisini hedef alan eleştirilerine de yanıt veren Taner Öcal, “Beş oyuncu değiştirmek için üç hamle yapmanız gerekir ama biz üç hamleyi zaten yapmıştık. Sanırım taraftarlar bu konuyu gözden kaçırdılar” şeklinde konuştu.
Taner Öcal hafta sonu oynanacak Batmanspor maçının saat 20:00’de başlayacak olması nedeniyle Perşembe gününden itibaren antrenmanları akşam saatlerinde yapacaklarını ifade etti.

31 Ağu 2022 - 10:06 - Spor

Mahreç  Mustafa Çelik