NAZİLLİ'YE CEZA

Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Nazilli Belediyespor Afyonspor maçında yaşanan olaylar nedeniyle her iki kulübe ceza kesti.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
NAZİLLİ'YE CEZA
NAZİLLİ'YE CEZA
Haber albümü için resme tıklayın

Nazilli Belediyespor’a Afyonspor karşılaşmasının faturası ağır oldu. Siyah beyazlı ekip ligin ilk maçında sahasında Afyonspor’u konuk etti. Nazilli Şehir Stadyumu’ndaki müsabaka gergin bir atmosferde oynandı.

OLAYLAR ÇIKTI

Afyonsporlu bir taraftar sahaya girerken maç boyunca küfürlü tezahürat yaptı. Maç sonunda her iki takım taraftarları arasında gerginlik yaşandı. Afyonspor taraftarının bulunduğu bölüm meşale ve taş yağmuruna tutuldu. Olaylarda 1 kişi başından yaralandı.

CEZALAR BELLİ OLDU

Türkiye Futbol Federasyonu, gergin maçın ardından her iki kulübü Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) sevk etti. PFDK kararlarını açıkladı. Nazilli ekibine, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 14 bin TL para cezası verildi.

Afyonspor kulübü, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde misafir kulüp olduğu müsabakada ilk kez gerçekleştirilmesinden dolayı ihtar cezası aldı. Afyon taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 14 bin TL para cezasına çarptırıldı.

02 Eyl 2022 - 11:09 - Spor

Mahreç  Mustafa Çelik