x

HAYALDİ GERÇEK OLDU

Nazilli Devlet Hastanesi’nde bağışlarla ve devlet desteğiyle birlikte kurulan  Koroner Anjiyografi Ünitesinin hizmete açıldı. Merkezde İlk Koroner Anjiyografi operasyonu gerçekleştirildi.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

400 bin nüfusa hizmet veren Nazilli Devlet Hastanesi’nde hayırseverlerin bağışları ve devlet desteğiyle Koroner Koroner Anjiyografi Ünitesi açıldı. Hizmete başlayan merkezde ilk operasyon gerekleştirildi.

Kardiyoloji Uzmanı  Dr. Dr. Mehmet Elçik,Abdullah Güven, Anestezi Ve Reanimasyon Uzmanı Uzm.Dr.Bayram Çelebi Karataş, Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Op.Dr.Murat Arpaz,Perfüzyonist Merve Serin, Hemşire Fatma Kaya,Anestezi Teknisyeni Bilgehan Keskin, Röntgen Teknisyeni Salih Miraç Tamer'in yer aldığı ekip tarafından Hasan Binbirçiçek  isimli  hastaya, Koroner Anjiyografi  başarılı bir şekilde uygulandı.

 

NAZİLLİ’DEN ARTIK SEVK OLMAYACAK

 

İl Sağlık Müdürü Dr. Osman Açıkgöz, uzun zamandır bölgenin hayalini kurduğu kalp merkezinin faaliyete geçmesinin mutluluk verici olduğunu söyledi. Açıkgöz, emeğe geçenlere teşekür ederek, “Vatandaşlarımızın kaliteli sağlık hizmetlerine ulaşabilmesi, hizmet standartlarını yükseltmek üzere ihtiyaç kapsamında bölge ihtiyaçları hedeflenerek yapılan planlama neticesinde, Nazilli Devlet Hastanesinde hizmete giren Anjiyo Ünitesi hayata geçirilerek Nazilli ve çevresine kardiyak ve vasküler cerrahi alanında kaliteli, özellikli tanı ve tedavi imkânı sağlanmıştır. Nazilli Devlet Hastanemiz sevk eden değil sev alan bir hastanemiz konumundadır. Anjiyografi Ünitesinin hizmete girmesi ile birlikte; vatandaşlarımızın çevre illere sevk edilmesinin önüne geçilecektir. Anjiyoyu gerçekleştirilen ekibimize teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyoruz. Ayrıca Uğur Soğutma A.Ş. tarafından desteklenen 13 milyon 800 Bin TL’lik bu kıymetli  hizmet için kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

05 Eyl 2022 - 20:45 - Sağlık

Muhabir  Mustafa Çelik