Aydın'ın seri katili

Cinayete kurban giden Doğukan Bağ’ın acılı babası Veysel Bağ, “Emel tam bir seri katil. Başka erkekleri öldürmediği ne malum. O nedenle iyice araştırılmalı” dedi.

Melek Fırat
Melek Fırat Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın


Efeler'de çalıştığı barın işletmecisi olan sevgilisi Tolga Arslan'ı 16 Nisan 2017 tarihinde kıskançlık nedeniyle bıçaklayarak öldürdüğü için 15 yıl hapis cezası alan Emel Bağ 3 yıl cezaevinde kaldıktan sonra tahliye edildi ve Doğukan Bağ ile evlendi.
Genç kadın ilk cinayetten 5 yıl sonra da kocası Doğukan Bağ'ı (24) 5 yerinden bıçaklayıp öldürerek yeniden cezaevine gönderildi. Hakkında 'Kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle iddianame hazırlanan sanık Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıktı.
Duruşmaya, hayatını kaybeden Doğukan Bağ'ın anne ve babası ile taraf avukatları da katıldı. Duruşmada tanık olarak ifade veren Doğukan Bağ'ın babası Veysel Bağ, cinayet zanlısı gelinin kendisini suçsuz göstermeye çalıştığını ancak daha önce de cinayetten hüküm giydiğini hatırlattı.
Sanığın masum olmadığını öne süren acılı baba "Emel'in savunmasını acıklı bir Türk filmi senaryosu gibi dinledim. Neredeyse oğlumu öldürdüğü için boynuna sarılacaktım. Emel'in Aydın'da tanımadığı gayri resmi insan yok. Tam bir seri katil. Başka erkekleri öldürmediği ne malum iyice araştırılmalı" dedi. Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

08 Eyl 2022 - 09:24 - Asayiş

Mahreç  Melek Fırat