Şuursuzluk!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Tunç Soyer'in Osmanlı'yı hain ilan etmesine MHP ve AK Parti'den tepkiler çığ gibi büyüyor. AK Parti Sözcüsü Çelik "Soyer'in 'Osmanlı Devleti’ni hedef alması şuursuzluktur'' dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

MHP Lideri Devlet Bahçeli'den sonra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik de, Tunç Soyer'in açıklamasına tepki gösterdi.
Ömer Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında, İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümünde, ülkeye yapılmış düşmanlıklara karşı konuşması gerekenlerin Osmanlı Devleti'ni hedef almasının şuursuzluk olduğunu ifade etti.
Osmanlı Devleti ile Türkiye Cumhuriyeti'ni kavga ettirmeye çalışanların milletin egemenlik hakları ile sorunu olduğunu belirten Çelik, "Bütün siyasi misyonu Cumhuriyet'imiz ile Osmanlı Devleti’mizi kavga ettirme üzerine kurulmuş olanlar var. Cumhuriyet'imize sahip çıkmak için tarihimizin büyük köklerinden Osmanlı Devleti ile kavga etmek milletimizin kimliğine saldırıdır. Cumhuriyet de bizim, Osmanlı Devleti de." dedi.

10 Eyl 2022 - 15:10 - Gündem