x

Nazilli Devlet Hastanesi doğru yolda

Nazilli ve çevresinde yaklaşık 400 bin nüfusa hizmet veren Nazilli Devlet Hastanesi eylül ayında doldu taştı. Temmuz ayında 32 bin hastayı ağırlayan hastanede bu sayı eylülde 60 bine yükseldi.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Doktor istifaları ve üst üste yaşanan skandallarla gündeme gelen Nazilli Devlet Hastanesi’nde yeni dönem başladı. Yönetimin değiştiği hastane, geçtiğimiz günlerde yapılan 13 pratisyen hekim, 1 acil tıp uzmanıyla da kadrosunu güçlendirdi. Nazilli ve çevre ilçelerle birlikte yaklaşık 400 binlik bir nüfusa hizmet veren hastane eylül ayında rekor kırdı.

HASTA SAYISI 2 KATINA ÇIKTI

Başhekim Yardımcısı Yasemi Sarıçiçek, sosyal medya hesabından hasta rakamlarını açıkladı. Polikliniklerde Temmuz ayında 32 bin hastayı konuk eden hastanenin eylülde bu sayıyı ikiye katladığına dikkat çeken Sarıçiçek, “Nazilli Devlet Hastanesi’nde Temmuz ayında acil servis hariç 32 bin hastaya poliklinik hizmeti verilmişken, geride bıraktığımız Eylül ayında acil servis hariç 60 bin hastamıza poliklinik hizmeti verilmiştir. Yeni gelecek uzman hekimlerimizle hastanemiz hizmetlerinden yararlanan kişi sayısı ve sağlık hizmetinin kalitesi de giderek artmaya devam edecek inşallah” dedi.

04 Eki 2022 - 12:17 - Gündem

Muhabir  Mustafa Çelik