x

Kılıçdaroğlu’nu ikna mı ettiler?

Başörtüsü için zamanında ‘1 metrekarelik bez parçası’ diyen CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’ndan 2023 seçimleri öncesi, “Helalleşme” adı altında ilginç bir hamle geldi. Kılıçdaroğlu, başörtüsü sorunu hakkında kanun teklifi hazırladıklarını söyledi. AK Parti Aydın eski Milletvekili Mehmet Erdem ise “6’lı masada Kılıçdaroğlu’nu ikna etmişler. Samimi bulmuyorum” dedi.

Erdal Savaş
Erdal Savaş Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

2023 seçimlerine giden süreçte CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan ilginç bir hamle geldi. Geçmiş yıllarda başörtüsünden "1 metrekarelik bez parçası" olarak bahseden CHP lideri, bugün ise Türkiye'de bir başörtüsü sorunu olduğunu öne sürüp konu hakkında kanun teklifi hazırladıklarını ifade etti.
“SAMİMİ BULMUYORUM”
Seçime 8 ay kalan yapılan bu girişimi samimi bulmadıklarını ifade eden AK Parti Aydın eski Milletvekili Mehmet Erdem, “Ne kadar samimi bunu kamuoyunun takdirine bırakıyorum. İkinci husus acaba 6’lı masada bazı siyasi partilerin liderleri, Kılıçdaroğlu’nu ikna mı ettiler? ‘Eğer böyle bir kanun teklifi verirseniz, hem bizim tabanımıza hem de kamuoyuna karşı olumlu mesaj içerir ve daha çok oy toplama potansiyelimiz olur’ deyip ikna mı ettiler acaba? 28 Şubat sürecinde başörtülerin çıkarılması için ikna odaları kuruldu. Bunların aktörlerinden Nursel Ter’di. O zaman başörtüsünü çıkarttırmak için ikna edenler şimdi ikna edildiler de bir kanun teklifi mi veriyorlar? diye düşünüyorum” dedi.
“OY KAYGISIYLA HAREKET EDİYOR”
Kemal Kılıçdaroğlu’nun popülist bir düşünce ve oy kaygısıyla böyle bir hamlede bulunduğunu dile getiren Mehmet Erdem, “Her kesimden oy almaya çalışıyorlar. Diğer taraftan da vali, kaymakam, hakim, subay, astsubay, polis başörtülü olarak göreve başladı. Kılıçdaroğlu ve herhangi bir CHP’li atanan bir valiyi tebrik ettiler mi? Tebrik etselerdi daha bir anlamlı olurdu diye düşünüyorum. Böyle bir şey duymadık, görmedik” ifadelerini kullandı.
6’LI MASA İKNA MASASINA DÖNÜŞTÜ
CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun bu çıkışında 6’lı masada bulunan partilerin telkinlerinin etkili olduğuna dikkati çeken AK Parti’li Erdem, “Bu konular gündeme geliyordur. 6’lı masa toplantısı yeni yapıldı. Böyle bir toplantının akabinde, Kılıçdaroğlu tarafından hamle geldi. Ben bunu siyasi bir hamle olarak buluyorum. 6’lı masada Kılıçdaroğlu ikna edilmiş” diye konuştu.

04 Eki 2022 - 15:50 - Siyaset

Muhabir  Erdal Savaş