x

Sporcular gösteri yaptı

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Amatör Spor Haftası nedeniyle kortej düzenledi. Kortejin ardından sporcular Atatürk Kent Meydanı’nda bir takım sportif etkinlikler gerçekleştirdi.

Melek Fırat
Melek Fırat Tüm Haberleri
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Aydın’da ‘Amatör Spor Haftası’ etkinlikleri kortej yürüyüşü ile başladı. Protokolün ve sporcuların katıldığı kortej yürüyüşü Aydın Gençlik ve Spor Müdürlüğü binasının önünden başlayıp Atatürk Kent Meydanı'nda gerçekleştirilen sportif etkinlikler ile son buldu.
Amatörlerin sporun kalbi olduğunu belirten Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu, “Bu sene ki Amatör Spor Kulüpleri haftası, "Amatörler sporun kalbidir" sloganıyla başladı. Ben amatör spor kulüplerine, sporcularına antrenörlerine canı gönülden teşekkür ederim.Tüm spor dostu olan vatandaşlarımızın Amatör Spor Kulüpleri Haftası’nı kutluyorum. 2021 yılında Gençlik ve Spor Bakanımız Muharrem Kasapoğlu ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan takdirleriyle Aydın ilinde yaklaşık 41 tane yeni tesisin çalışmalarına başladık. Şu anda bu çalışmaların hepsi önümüzdeki günlerde başlanacak ve 2023 yılında hizmete sunulacak. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Haftamız kutlu olsun, sağlıkla kalın, sporla kalın” şeklinde konuştu.

05 Eki 2022 - 21:56 - Gündem

Muhabir  Melek Fırat