x

DEVA'da 'teşkilatlanma' çıkmazı

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü İdris Şahin, Aydın'da teşkilatlanmayı tamamlayamayan il başkanlığına yıl sonuna kadar hedef koydu. Şahin'in önce 'Sindire sindire teşkilatlanıyoruz' demesi, daha sonra ise 3 ayda teşkilatlanmanın bitmesini istemesi çelişkili bir açıklama olarak görüldü. Şahin, partinin tanıtım toplantısının yapıldığı gün Türkiye'de ilk korona vakasının açıklanmasının tesadüf olmadığını savundu.

Büyütmek için resme tıklayın

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü İdris Şahin, partilerin kuruluş gününde pandeminin varlığının açıklanmasının tesadüf olmadığını söyleyerek, 'Pes artık' dedirtti. Partilerini engellemek için pandeminin 9 Mart'ta bilerek açıklandığını iddia eden Şahin'in sözleri kamuoyunda, 'Koronavirüsü de mi iktidar çıkardı" yorumlarına neden oldu.

SUÇU KORONAYA ATTI!
Şahin, "DEVA Partisi 81 ilin tamamında büyük bir çoğunluğu pandemi şartlarında örgütlenme ile geçti. Partimizin ilk tanıtım toplantısı gerçekleştiği gün Türkiye'de pandemi vakasının var olduğunu hükümet ilan etti. Umuyor ve inanıyoruz ki tamamen bir tesadüf olsun. Ancak daha sonraki aşamalarda öğrendik ki. 3, 4 ay öncesinden pandemi vakasının Türkiye'de var olduğu tespit edilmiş ve bizim partimizin kuruluşunu açıkladığımız gün kamuoyuyla paylaşılmıştır. Bunun çok da fazla tesadüf olmadığını gerçeği ortaya çıktı. Çünkü 1 yıl boyunca hiç sahalara çıkamadık" dedi.


İYİ PARTİ ÖRNEĞİ!
DEVA Partisi Aydın İl Başkanlığının il genelinde teşkilatlanmayı tamamlayamamasının nedeni sorulan Şahin, İYİ Parti örneğini vererek cevapladı. Şahin, "Belirli bölgelerde çok seçici davrandık. Bunlardan biri de Meltem Gürler olmuş olması. Aydınlı olması sebebiyle Aydın'daki teşkilatlanmayı çok titiz yürütmek istedi. Belirli bölgelerde sadece kongre amaçlı yani büyük kongreyi yapalım ve seçimlere girme yeterliliği elde edelim biz 3 ay içerisinde 43 tane ilde kongre yaptık. Çünkü baskın seçim olursa biz vatandaşa herhangi bir mazeret ifade edemeyiz. Mesela İYİ Parti hala 5'inci yılın sonunda ne konuşuluyor. Seçimlere Cumhuriyet Halk Partisi'nden destek alarak girmiş olması konuşuluyor. Niçin? O günkü şartlarda kongrelerini tam manasıyla hazırlayıp siyasi partiler yasasının aradığı 41 ilde kongre şartını yerine getiremediği için meclise grup kurarak girmişti. Biz seçime hazır olmak adına küçük illerde özellikle büyükşehirlerde sindire sindire teşkilatlanmasını istedik. Aydın'a özel bir sayfa açtığımızı ifade ediyoruz. Çünkü bizim liderimiz rahmetli Menderes'e benzetilerek pek çok yerde anılıyor. Dolayısıyla Aydın'daki teşkilatımızın da hemen bir çırpıda kurulan bir teşkilat olmasını arzu etmedik" diye konuştu.

İl başkanlığına 3 aylık süre veren Şahin, yıl sonunda teşkilatlanmayı bitirmelerini istedi. Aydın'da potansiyel olduğuna değinen Şahin, "Seçim takvimi yaklaşırken yıl sonu itibarıyla bütün ilçelerde tamamlanmış bir hale dönüşecek ben buna inanıyorum. Çünkü bu potansiyelin Aydın'da var olduğuna inanıyorum" diye konuştu

06 Eki 2022 - 12:41 - Siyaset