x

ÖMER’İ KORKU SARDI

CHP’li Kuşadası Belediyesi’ndeki mıcır yolsuzluğunda 6 tutuklama çıktı. Ortada bir usulsüzlüğün olduğunu söyleyen AK Parti Kuşadası İlçe Başkanı Mustafa Gökçe, “Sorduklarımız boşuna değilmiş. Hiçbir şey gizli kalmayacak."dedi.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

CHP’li Kuşadası Belediyesi son dönemde sürekli rüşvet, doğa talanı ve yolsuzluk iddialarıyla gündeme geldi. Son olarak ihale yolsuzluğunu gündeme taşıyan gazeteci Ergün Poyraz’ın ihalenin verildiği şirket sahibi tarafından öldüresiye dövülmesiyle skandallara bir yenisi daha eklendi. Kuşadası 2.Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada eski Fen İşleri Müdürü, 3 belediye çalışanı ve ihaleyi alan firma sahiplerinden 2 kişi hakkında tutuklama kararı çıktı.

“SORDUKLARIMIZ BOŞUNA DEĞİLMİŞ”

AK Parti Kuşadası İlçe Başkanı Mustafa Gökçe, yaşananlara tepki gösterdi. Ortada bir yolsuzluk ve usulsüzlüğün olduğunu söyleyen AK Partili Mustafa Gökçe, “Bir yıldan daha uzun bir zaman önce bu mıcır ihalesiyle ilgili belediye yönetimine verdiğimiz ama ne yazık ki yazılı bir cevap dahi alamadığımız meclis önergemizde sorduklarımız boşuna değilmiş. Biz Kuşadası Ak Parti İlçe Teşkilatı olarak siyasi zeminde her fırsatta bu konuyu gündeme getirdik ve takipçisi olduk. Bugün geldiğimiz noktada gerek İçişleri müfettişleri gerekse adli makamların tespiti bize gösteriyor ki ortada bir yolsuzluk bir usulsüzlük söz konusu” dedi.

“BELEDİYE KAMUOYUYLA DALGA GEÇİYOR”

Kuşadası Belediyesi’nin gerçekçi bir açıklamadan ve reaksiyon göstermekten uzak bir şekilde tavır takınmasını eleştiren Mustafa Gökçe, “‘İddia edilenin aksine belediyemize yönelik bir operasyon söz konusu değildir’ diye yasaksavar bir açıklamayla adeta Kuşadası kamuoyuyla dalga geçiyor. Sürecin başındaki daha önceki açıklamalarında da emirleri altındaki personelin kendilerinden habersiz bir şekilde bir cürümün içine girmiş olabileceklerini ima ederek kendilerini ak kaşık ilan eden Belediye yönetimi, velev ki bu söyledikleri gerçek olsun, idareleri altında belediyede nasıl böyle yolsuzluklar olabiliyor önce Kuşadası kamuoyuna bunun açıklamasını yapsın” ifadelerine yer verdi.

“HİÇ BİR ŞEY GİZLİ KALMAYACAK”

Adliyeye getirilen şüphelilerden birinin "Hiçbirşey gizli kalmayacak” sözüne dikkati çeken Gökçe şunları söyledi;
“Ucu kime dokunursa dokunsun Kuşadalı hemşerilerimizin hakkını hukukunu gasp eden herkes hukuk önünde hesabını verecektir. Bugün şüpheli sıfatıyla adliyeye getirilenlerden birinin ekranlara gelen görüntüsünde "Hiçbir şey gizli kalmayacak." sözü bunun en güzel kanıtıdır. Biz, Kuşadası ilçemiz ve hemşerilerimiz adına, en başından bu yana olduğu gibi, konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz.”

06 Eki 2022 - 21:23 - Gündem

Muhabir  Mustafa Çelik