Aydın'da denetimler sıklaştı

Aydın Emniyeti Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri trafiğe kapalı alanda motosiklet kullanan sürücülere toplamda 2 bin 883 TL cezai işlem uyguladı.

Aydın'da denetimler sıklaştı
Aydın'da denetimler sıklaştı
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Aydın Emniyeti Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü koordinesinde il genelinde  trafik denetimleri hız kesmeden devam ediyor.  Özellikle yaya ve trafik yoğunluğunun olduğu bölgelerde yapılan denetimler çerçevesinde sürücüler, yaya önceliği başta olmak üzere trafik kuralları konusunda da bilgilendiriliyor. Trafiğe kapalı olan bölgelerde de artan motosiklet kullanımı ile ilgili harekete geçen ekipler Efeler ilçesinde Sevgi Yolu olarak bilinen Kazım Karabekir Caddesi üzerinde motosiklet denetimi gerçekleştirdi. Trafiğe kapalı alanda motosiklet kullanan sürücülere toplamda 2 bin 883 TL cezai işlem uyguladı. Sürücüleri yaptıkları ihlaller başta olmak üzere genel trafik kuralları hakkında kısa bilgilendirmelerde bulunan ekipler, sürücülerden gelen soruları da cevaplandırdı.

KGYS DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR

İl genelinde trafik ekiplerinin yanı sıra hem drone marifeti ile hava destekli hem de KGYS kameraları marifetiyle gerçekleştirilen denetimlerde, emniyet kemeri, kırmızı ışık ihlali, seyir halinde cep telefonu kullanımı, kasksız motosiklet kullanımı gibi bir çok kural ihlalleri de denetlenmeye devam ediyor.

İHA

10 Eki 2022 - 22:29 - Gündem