x

NAZİLLİ'YE MÜJDE

Temel tüketim ürünlerinin daha ucuza vatandaşa sunmayı hedefleyen Koop Bakkal projesi Nazilli’de yıl başından sonra başlıyor.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

Gıdada fahiş fiyat artışlarının önüne geçmek için önemli bir rol alan Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri mahalle bakkallarıyla Türkiye’nin dört bir yanına yayılacak. Vatandaşın ucuz temel gıda maddelerine ulaşımını kolaylaştırmanın hedefleyen Koop Bakkallar pilot il olarak seçilen Ankara, Trabzon, Sakarya, Yozgat, Tokat, Konya gibi şehirlerde uygulamaya başlanacak.

YILBAŞINDAN SONRA BAŞLIYOR

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın da desteklediği Koop Bakkal projesi, Aydın’ın Nazilli ilçesinde yılbaşından sonra hayata geçirilecek. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Nazilli Bakkallar Odası Başkanı Fatih Astepe, 2023 yılı içinde çeşitli mahallelerde 30 ile 50 arasında bakkala bayilik verileceğini ifade etti.

BAKKALA ÇEŞİTLİK KOLAYLIKLAR VAR

Koop Bakkal ile temel tüketim ürünlerinin daha ucuza vatandaşa sunmayı hedeflediklerini kaydeden Fatih Astepe, “Yılbaşından sonra uygulamamız başlayacak. Buna ilişkin belirli kriterlerimiz var. 75 metrekarenin altında olmayacak. Alkol satışı yapılmayacak. Bunun yanında devlet teşviklerde veriyor. Mal alımı için kredi olanağı sağlanıyor. 300 bin TL’lik de kredi kartı veriliyor. Bu kredi kartı normal kredi kartı gibi değil. Gecikmeli ödemeli değil. Bakkal, bayilik alacak ama devlette her şeyiyle maddi yönünü karşılayacak” dedi.19 Kas 2022 - 16:42 - Ekonomi

Muhabir  Mustafa Çelik