x

Söz ağızdan çıkar

Nazilli Belediyespor'a 100 bin lira prim sözü veren Remzi Erdemci, ödemeyi neden yapmadığını açıklarken akıllara ziyan bir skandala imza attı.

Erdal Savaş
Erdal Savaş Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Nazilli Müteahhitler Derneği Başkanı Remzi Erdemci, 28 Nisan 2021 tarihinde Nazilli Belediyespor’un şampiyon olması halinde 50 bin TL şahsi, 50 bin TL de dernek olarak toplamda 100 bin lira pirim vereceğini açıkladı. Nazilli Belediyespor şampiyon oldu ama, Erdemci sözünü hala tutmadı.
Erdemci'nin Nazilli Belediyespor'u taklaya getirdiği olay bununla da sınırlı kalmadı. İnşaatçı, iş insanı Remzi Erdemci, 2020-2021 sezonunda Nazilli Belediyespor’un formalarında sırt sponsoru olarak yer aldı. Reklam karşılığında da Belediyesyor yönetimi NAMDER'den 100 bin TL istedi. Ancak arada herhangi bir sözleşme olmadığı için Erdemci bu parayı da ödemedi.
Nazilli Belediyespor yönetimi defalarca NAMDER Başkanı Remzi Erdemci’den 200 bin lira istedi, ancak 2 lira bile koparamadı.
ÖZRÜ KABAHATİNDEN BÜYÜK
Nazilli Müteahhitler Derneği NAMDER'in Başkanlık koltuğunda oturan ve debdebeli bir yaşam biçimiyle herkesin dikkatini çeken Remzi Erdemci, ödemeyi neden yapmadığını açıklarken büyük bir skandala da imza attı. Erdemci, ödemeyi yapabilmesi için dernek olarak oy birliğine ihtiyaç duyduklarını öne sürdü. Bununla da yetinmedi ve ağzındaki baklayı çıkardı.
Erdemci, Nazilli Belediyesi’nden İmar Müdürünün değiştirilmesi ve emsallerin yükseltilmesini talep ettiklerini, ancak Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan'ın bu talebi reddetmesi üzerine ödeme yapmadıklarını itiraf etti.
'Para bende güç bende' mantığını ilke edinen Erdemci'nin bu skandal sözleri Aydın'da şok etkisi yarattı. Bazı siyasi çevreler ve iş dünyası, Remzi Erdemci'nin parayla kulüp ve belediyeyi satın almaya kalkışmasına ve iç işlerine karışmaya cüret etmesine sert çıktı.
Şimdi gözler bin dereden su getirip söz verdiği ve taahhüt ettiği parayı ödemeyen Remzi Erdemci'ye çevrildi.

21 Kas 2022 - 12:48 - Gündem

Muhabir  Erdal Savaş