x

İYİ Parti’de panik!

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan ve bazı meclis üyelerinin AK Parti’ye geçeceği iddiası, Aydın siyasetini alt üst etti. Mecliste çoğunluğu kaybedecek İYİ Parti’yi korku sardı.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

 

 

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın istifa edip AK Parti’ye geçeceği iddiaları Aydın siyasetini alt üst etti. Haberi alır almaz apar topar Nazilli’ye giden İYİ Parti İl Başkanı Recep Taner, meclis üyeleri ile bir araya geldi. Acil koduyla gerçekleştirilen toplantıya 7 meclis üyesi katıldı. İYİ Partili Ali Gölgesiz ve Bülent Burmaoğlu, toplantıda yer almadı.

Olası bir geçiş durumunda mecliste sayısal çoğunluğu kaybedecek olan Millet İttifakı bileşenlerinden İYİ Parti’yi korku sardı. İl Başkanı Recep Taner, partililerin bulunduğu whatsapp grubuna yazdığı mesajda şu ifadelere yer verdi;

“Sayın Başkanlar;

Nazilli ilçe teşkilatında 9 Belediye Meclis üyesinden 7 sinin katılımı ile toplantı yaptık. Şu anda gelmeyen 2 meclis üyesi AKP'ye giderse Belediyede 16 - 16 konumundayız. Akşam MV ile birlikte tekrar BMÜ ile toplantı yapacağız, gelmeyen 2 meclis üyesini getirmeye çalışacağız.

Genel Merkezimiz ile koordineli bir şekilde süreci götürmekteyiz.

Yoğunluktan dolayı anca mesaj yazabildim. İyi çalışmalar diliyorum..”

22 Kas 2022 - 20:55 - Siyaset

Muhabir  Mustafa Çelik