x

O artık AK Partili

İYİ Parti'deki kardeş kavgasından bunalan Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, AK Parti'ye geçti. Özcan'a rozetini bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan takacak.

Erdal Savaş
Erdal Savaş Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi sonrası İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e ve partililere "Temenni ederiz ki İYİ Parti 6’lı masayı terk ederek yerli ve milli bir duruş sergilemek üzere konumunu yeniden gözden geçirir" açıklaması Türkiye siyasetini hareketlendirdi. Çağrı’nın ardından görevi başkan yardımcısına devrederek izne ayrılan Nazilli Belediyesi’nin İYİ Partili Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, AK Partili oldu. MANŞET, Özcan'ın gizli yürütülen transfer sürecini başından itibaren adım adım izledi.
Başkan seçildiği günden itibaren İYİ Parti ve Nazilli Belediyesi'ndeki çekişmeler nedeniyle nefes bile almakta zorlanır hale gelen Kürşat Engin Özcan'ı AK Partili yapan süreç şöyle gelişti:
Baskılardan ve kardeş kavgasından bunalan Özcan, bir basın toplantısı düzenleyerek İYİ Parti İlçe Başkanlığı görevinden istifa eden Mehmet Bingül ile eski Başkan Cihat Öztürk’ü topa tuttu. Özcan, Cihat Öztürk'ün zamparalıklarından bıkıp usandığını, 3 kere onurunu kurtardığını anlattı. Sonunda yumruğunu vurarak masayı da dağıttı. Özcan'ın bu açıklamalarına Öztürk ve Bingül'den tek satırlık yalanlama bile gelmedi.

TERCİHİ AK PARTİ OLDU

İYİ Parti Aydın İl Başkanı Recep Taner, krize müdahale etmeye çalışsa da başarılı olamadı, gerginliği yatıştıramadı. Sonunda İYİ Parti içindeki kargaşadan iyice bunalan Kürşat Engin Özcan, bıçak kemiğe dayanınca AK Parti'ye geçmeye karar verdi. Kardeş kavgası nedeniyle Nazilli'ye hizmet edemez hale getirilen Özcan, e-devlet üzerinden istifasını sundu ve İYİ Parti'den ayrıldı.

FOTOĞRAFLAR MANŞET'TE

Türkiye çapında geniş yankı uyandıran istifa sürecini izleyen MANŞET, Ankara'da çekilen ilk fotoğraflara da ulaştı.
Pazartesi gününden bu yana Başkent'te özel bir konutta dinlenen AK Partili Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Nazilli Dallıca Mahallesi Muhtarı Mustafa Ali Uçar, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz ve CHP'den istifa eden Mustafa Ertekin ile fotoğraf karelerine yansıdı.

HİZMET İÇİN ÇALIŞACAK

Kürşat Engin Özcan'ın Nazilli'ye daha iyi hizmet verebilmek adına AK Parti'ye geçiş sürecine, Aydın Milletvekili Metin Yavuz bizzat önderlik etti. Gizli yürütülen görüşmelerde AK Parti'nin Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da devreye girdi. Görüşmeler mutlu sonla bitti ve Özcan Nazilli'nin AK Partili Belediye Başkanı oldu. Özcan, bugün Ankara’da yapılacak grup toplantısında AK Parti’ye katılacak. Özcan'a rozetini Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün saat 11.45'teki grup toplantısında bizzat takacak. Gelişmeleri başından buyana MANŞET adına takip eden Erdal Savaş ve Mustafa Çelik de grup toplantısında olacak.

AYDIN ANKARA'YA TAŞINDI

İYİ Parti ile yollarını ayırıp AK Parti'ye geçen Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan'ı yalnız bırakmamak için AK Parti Aydın İl Teşkilatı’ndan bazı isimler tören için Başkent'e ulaştı.
AK Parti İl Başkanı Ömer Özmen, Nazilli Belediye Başkanı’nın kendi partilerine katılmasına ilişkin yaptığı açıklamada, “Hayırlısı olur inşallah. Kürşat Engin Özcan’ın kararlarına saygı duyuyoruz” dedi.

ERİM'İN HAYALLERİ YIKILDI

Kürşat Engin Özcan'ın AK Parti'ye geçmesi, Bekir Kuvvet Erim'in de hayallerini alt-üst etti. AK Parti'nin emlakçı Milletvekili Erim'in 2023 seçimlerinden sonra aday gösterilmeyeceği, gözünün ise Nazilli Belediye Başkanlığı koltuğunda olduğu söyleniyordu. AK Parti'ye katılan Özcan'ın 2024 yerel seçimlerinde de Nazilli Belediye Başkanı adayı olarak gösterilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Böylece Bekir Kuvvet Erim'in önünün kesildiği yorumları yapılıyor.

MİLLET İTTİFAKI DAĞILIYOR

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan'ın İYİ Parti'den istifa ederek AK Parti'ye katılımının ardından Millet İttifakı dağılma noktasına geldi. Kürşat Engin Özcan ile beraber Nazilli Belediyesi Meclis üyesi Ali Gölgesiz, Bülent Burmaoğlu ve Nazilli Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Mutlu'nun da Millet İttifakı saflarından ayrılarak Cumhur İttifakı'na geçiş yapacağı öğrenildi.

22 Kas 2022 - 23:58 - Gündem

Muhabir  Erdal Savaş