x

Aydın’a müjde!

Aydın’da amatör futbol müsabakalarında yaşanan ambulans sorunu çözüme kavuşuyor. Adnan Menderes Stadyumu’na 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu yapılıyor

Haber albümü için resme tıklayın

Aydın’ın Efeler ilçesinde 1. Amatör Küme ekiplerinden Demirci Gençlik ile Hayri Usta Sportif arasında oynanan müsabaka futbol camiasının gündemine oturdu. Maç esnasında bir anda fenalaşan 29 yaşındaki oyuncu Hüseyin Kaya’nın kalbi durdu. Özel araçla hastaneye kaldırılan Kaya’nın yaşam savaşı veriyor.

Sahalarda yaşanan ambulans eksikliği nedeniyle ülke gündemine oturan olayın ardından Adnan Menderes Stadyumu’na 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu yapımı amacıyla protokol yapıldı. Aydın Valiliği başkanlığında Aydın İl Sağlık Müdürlüğü ile Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında imzalanan protokol ile doktorlu istasyon açılacak. Artık sporcu yaralanmalarına minimum sürede müdahale edilebilecek. Süreci yakından takip eden Aydın Valisi Hüseyin Aksoy’un da destekleriyle planlama yapılırken istasyonun bakım onarımları da Aydın Valiliği tarafından yapılacak.

“SPORCULARIMIZ İÇİN DE ÖNEMLİ BİR ADIM OLDU”

Sporcu yaralanmalarına kısa sürede müdahale edebilmek adına önemli bir protokol olduğunu ifade eden Aydın İl Sağlık Müdürü Osman Açıkgöz; “Özellikle pandemi döneminde artan vaka yoğunluğu ve acil sağlık hizmetlerinde kalite ve verimliliğin artırılması amacıyla yeni bir istasyon açılması için Bakanlığımıza talebimiz olmuştu ve Sağlık Bakanlığımız tarafından da yeni bir istasyonun açılması uygun bulundu. Alınan Bakanlık oluru ile Efeler 9 Nolu Doktorlu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunu açmak için çalışmalarımıza başladık. Hatta Sağlık Bakanlığımızca Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonumuza personel atamaları da yapılarak personellerin gerekli eğitimleri tamamlanıp göreve hazır hale getirildi. İlgili süreçler tamamlandıktan sonra Acil Sağlık Hizmetleri istasyonunun yerinin belirlenmesi sürecinde ise Gençlik Spor İl Müdürlüğümüzün de talebi ile Adnan Menderes Stadyumu altındaki alan, istasyon açılmaya uygun bulundu” dedi.

25 Kas 2022 - 12:49 - Sağlık