x

Kızılelma korkusu

Türkiye'nin ilk insansız savaş uçağı Bayraktar Kızılelma'nın pist testinde başarılı olması Yunanistan'ı telaşlandırdı. Atina yönetiminin talebi üzerine ABD, Larissa Hava Üssü'ne 8 İHA konuşlandırdı.

Ali Bulur
Ali Bulur Tüm Haberleri
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Türkiye’nin ilk insansız savaş uçağı Bayraktar Kızılelma’nın ilk otomatik taksi ve koşu testi başarıyla tamamlandı.

Kızılelma, Tekirdağ Çorlu’da bulunan Akıncı Uçuş Eğitim ve Test Merkezi’nde dosta güven düşmana korku saldı.

Selçuk Bayraktar’ın yönettiği emniyet bağları olmadan gerçekleştirilen testin başarıyla tamamlanmasından sonra ilk uçuşa bir adım daha yaklaşılmış oldu.

Kızılema, kısa pistli gemilere de iniş-kalkış yapabilecek.

Baykar, 2022 yılı itibariyle Bayraktar TB2 SİHA’lar için 24 ülkeyle, Bayraktar Akıncı TİHA için ise 5 ülke ile ihracat sözleşmesi imzaladı.

ATİNA'YI KORKU SALDI

Türkiye'nin gökyüzüne hakim olma başarısı Yunanistan'ı da telaşlandır.

Atina yönetiminin isteği üzerine ABD, Larissa Hava Üssü'ne bir yıllığına 8 gelişmiş MQ-9 Reaper İnsansız Hava Aracı (İHA) konuşlandırdı.

Yunan medyası bu gelişmeyi, müttefik kuvvetlerle iş birliğini geliştirme çabalarının bir parçası olarak duyurdu ve caydırıcılıktan söz etti.

BAYRAKTAR'DAN ÇAĞRI
Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, 4 bin öğrenciye eğitim desteği vereceklerini ve başvuralar için yarın son gün olduğunu söyledi.

Bayraktar, resmi Twitter hesabından paylaştığı tweette, "Genç kardeşlerim, 4 bin öğrencimize eğitim desteği vereceğimiz 'Özdemir Bayraktar Millî Teknoloji Burs Programı' başvuruları 27 Kasım'da bitiyor." diye yazdı.
Selçuk Bayraktar, "http://mth.tc/T3Burs" adresinden başvuru yapılabileceğini belirtti.

26 Kas 2022 - 14:01 - Gündem

Muhabir  Ali Bulur