x

Nazilli’de gündem transfer

Nazilli Belediyespor’da gözler transfere çevrildi. Ligde kalma mücadelesi veren siyah beyazlılarda teknik direktör Mesut Toros, devre arasında 1-2 takviye yapacaklarını söyledi.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Somaspor’u yenerek, bay geçeceği haftada rahat bir nefes alan Nazilli Belediyespor’da gözler, transfere çevrildi. Teknik direktör Mesut Toros, devre arası transferine ilişkin konuştu. Toros, eksik bölgelere takviyeler yapmak istediklerini söyledi. Deneyimli çalıştırıcı, bazı oyuncularla da yollarını ayıracaklarını kaydetti.

“EKSİK BÖLGELERİ TAKVİYE EDECEĞİZ”

Devre arasında transferin zorluğuna dikkat çeken tecrübeli teknik adam, 1-2 transfer yapamak istediklerini belirterek, “Devre arası kısa bir dönem. 4 günlük bir iznimiz var. Yılbaşından sonra 2’si ile 7’si arasında Antalya kampına gidip orada 2 maç yapacağız. Eksiklerimizi biliyoruz. Yapmamız gereken 1-2 tane transfer var. Ancak yapmak için de transfer yapmayacağız. Kulüpleriyle sorun yaşayan, federasyona verip ayrılan oyuncular oluyor. Devre arası hangi hoca, hangi başkan iyi oyuncusunu verir? Ekonomik sorunlar nedeniyle dağılan takımlar da oluyor. Onlardan den gelirse mutlaka transfer yapacağız. Yolları ayıracağımız, alacağımız oyuncular da olacak” dedi.

“KARAKTERLİ OYUNCULAR İSTİYORUZ”

Mesut Toros, transferde oynatacağı sisteme göre oyuncular tercih edeceğini dile getirerek, “Karakter anlamında takıma uyum sağlayacaklar mı araştırıyorum. Gittiğim ekiplerde takım ruhu çok ön plana çıkıyor. Başarıyı böyle yakalıyoruz. Bu tür oyunculara yönliyoruz. 10 numara oyuncu yerine 8 numara olsun ama karakteri 10 numara olsun. Buna farklı bakanlar da var. Ben bu felsefedeyim” ifadelerine yer verdi.

06 Ara 2022 - 12:45 - Spor

Muhabir  Mustafa Çelik